https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA SANAT KAFE'DE İKİ BAŞARILI KADIN

Ankara Ulucanlar Ceza Evi Sanat Sokağı'nda bulunan Sanat Kafe, her gün dolup dolup taşıyor. Dört yıl önce açılan kafe, Nazife Fıçıcı ve Sadife Bayri tarafından işletiliyor.

17.05.2019 14:42 tarihinde yayınlandı 359 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA SANAT KAFE'DE İKİ BAŞARILI KADIN
  Mantı, soslu mantı, gözleme, zeytinyağlılar, yöresel çorbalar ve tatlıların yapıldığı Kafe'de mevsimine ve isteğe göre yemek çıkarılıyor. Kışın tarhana, yüzük çorbası, arapaşı çorbası rağbet görüyor. Her mevsim, mantı ve gözleme bulunuyor. Hepsi el emeği olup evlere servis de yapılıyor. 
          Sanat Kafe'ye en çok  Ankara, Ulucanlar, SSK Hastaneleri ve Ankara Diş Hekimliği hekimleri ve hemşireleri ile Sanat Sokağı sanatçılarının geldiğini söyleyen, Fıçıcı ve Bayri, ''Bizim işimiz, hayatımız burası. Yemek yapmayı çok seviyoruz'' dediler. Fıçıcı, ''Sabah 8.00'de gelip 21.00' a kadar buradayız. Ben kendimi her sabah sahneye çıkar gibi heyecanlı hissediyorum'' diye ekledi. 
             Nazife Fıçıcı ve Sadife Bayri'nin diğer bir özellikleri de, çoluk çocukları olduğu ve çalıştıkları halde açıktan ortaokul ve lise bitirme çabaları. Zamanında şartlardan dolayı okuyamayadıklarını anlatırken, ''Biz ünifersite okumayı hedefledik'' diye konuştular. 
               Ayakları yere basan bu iki kadını kutlar, başarılar dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları