https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA SAKARYA KENT MEYDANI AÇILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen Sakarya Caddesi Yenileme Çalışmaları tamamlanarak törenle 7 Eylül 2019 tarihinde hizmete girdi.

14.09.2019 15:28 tarihinde yayınlandı 233 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA SAKARYA KENT MEYDANI AÇILDI
    Çehresini değiştiren çalışmaların ardından yepyeni bir görünüme kavuşan Sakarya Caddesi'nin açılış törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış  Aşkın, milletvekilleri, Ankara Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
         Başkent'in simge caddelerinden biri olan Sakarya Caddesi'nin açılışında konuşan Başkan Yavaş,  Ankara'nın Başkent kimliğini ön plana çıkaracak çalışmaların önemli olduğunu belirterek şehri yaşamaktan keyif alınan bir yer haline getirilmesi gerektiğini söyledi.
          Konuşmasını Başkentlilerin coşkulu alkışları arasında sürdüren Başkan Yavaş, ''Bisiklet yollarıyla, inşallah kültürüyle, sanatıyla, Ankara'yı Mustafa Kemal Atatürk'ün emaneti olan çağdaş bir Ankara olarak sizlerin önüne sermek boynumuzun borcudur'' dedi. 
          Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise, ''Dünyanın hiç bir yerinde AVM'ler kent merkezinde olmaz. Şehre belli bir mesafede olur ki esnaf yaşasın, kent merkezi yaşasın, yaya bölgeleri olsun, oralarda insanlar özgürce gezebilsinler. işte şimdi biz bu eksiği Sakarya Caddesi ile gidereceğiz. Ankara Büyükşehir Belediyemiz ile ortak, el ele çalışıyoruz'' diye konuştu.
        Sakarya Caddesi'nde, alt yapı çalışmaları dolayısıyla emanete alınan TAŞANKARA Heykeli de yerini aldı.
        Başkentlilerin büyük ilgi gösterdiği Sakarya Kent Meydanı  açılış töreni, Sanatçı Onur Akın'ın konseriyle devam etti.
        Teşekkürler Mansur Yavaş ve Alper Taşdelen.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları