https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'NIN ENDEMİKLERİ VE NECATİ YALÇIN

Ankara Kulübü Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Ankara Kültür, Doğa ve Çevre Araştırmaları Merkezi (ANDOÇAM)'nin ilk etkinliği, Araştırmacı -Yazar Dr. Necati Yalçın'ın ''Ankara'nın Endemikleri'' hakkındaki sunum ve söyleşiyle başladı.

28.03.2019 14:30 tarihinde yayınlandı 782 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'NIN ENDEMİKLERİ VE NECATİ YALÇIN
   Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan,  ANDOÇAM'ın  her ay bir etkinliği olacağını söyleyerek merkez faaliyetlerinde başarılar diledi ve  ANDOÇAM  kurucuları Engin Alkan, Bahadır Saka ve Varol Sevgen'i  tebrik etti. 
         Yalçın'ın akıcı sunumu ile Tema Vakfı'ndan; Doğa Fotoğrafçısı Tuğba Kiper, hatmi çiçeğini resimlerinde kullanan Ressam Nurettin Şahin, "Atatürk ve Sevgi Çiçeği" çalışmasıyla Ressam Yaşar Çallı ve eşi Ressam Çiğdem Çallı, Prof. Dr. Mecit  Vural, sayısız Sevgi Çiçeği şiiri yazan Şair Ünal Yıldız ve Sevgi Çiçeği'nin babası Hulusi Gürpınar, Bilimsel Bitki Ressamı Gülnur Ekşi ve Türkiye'nin en büyük herbaryumu, Herbaryum  ANK'ın  Sorumlusu Uzman Tuğrul Körüklü'nün de bilgilendirici konuşmaları ve katılımcıların sorularıyla, ANDOÇAM güzel bir etkinliğe imza attı.
               Konuyla ilgili konuştuğumuz Yalçın,''Çiçeğin açtığı yerde ümit var demektir. Bu kez onları; çiçeği, böceği konuştuk. Ama yine resimle, şiirle,tarih ve insanla. ANDOÇAM'ın etkinliğinde katkıda bulunan herkese sevgi ve saygılarımla'' dedi.
              Ankara kulübü Derneği yöneticileri, şube müdürleri, seymenlerimiz, ''Adım Adım Ankara'' Grubu ve sanatçıların da katıldığı söyleşi, Genel Başkan Metin Özaslan ve  ANDOÇAM  Yönetimi tarafından Necati Yalçın'a verilen plaketle son buldu.
               Bu etkinliği düzenleyen Ankara Kulübü'ne, sunumuyla  Necati Yalçın'a ve katılımcılara teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları