https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'NIN DEĞERİ HÜSNÜ MAMAK'I KAYBETTİK

Ankara Kulübü Üyesi ve derneğin emektarı, ferfenenin kadim dostu Hüsnü Mamak'ı kaybettik.

11.09.2019 14:24 tarihinde yayınlandı 359 defa okundu 1 defa yorumlandı
ANKARA'NIN DEĞERİ HÜSNÜ MAMAK'I KAYBETTİK
         Kurtuluş Savaşı'nın milis kuvvetlerine lojistik destek sağlayan ve Ankara Mamak semtinin kurucularından Kerim Mamak'ın torunu olan Hüsnü Mamak rahatsızlığının ardından, 7 Eylül 2019 tarihinde vefat etti. 
         Ankara Kulübü Derneği, Türkiye'deki Arnavut camiası ve sivil toplum kuruluşlarının önder ve örnek kişisi olan Hüsnü Mamak'ın ölümü üzüntü yarattı. 
          Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, ''Dernek emektarımız Hüsnü Mamak ağabeyimin vefat ettiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Ankara Kulübümüz, Ankaralılar ve Mamak camiamız için büyük bir kayıptır. Ağabeyime Allah'tan rahmet  ailesine, yakınlarına ve camiamıza sabır dilerim'' diye konuştu.
          Bora Zukali ise, ''Arnavut camiasının, sivil toplum kuruluşlarının değerli kişisi kıymetli Hüsnü Mamak ağabeyimi kaybettik. Acımız büyük, söylenecek söz bulamıyorum. Tüm ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Işığı bol olsun'' dedi.
           Mamak'ın cenazesi 8 Eylül 2019 tarihinde Ankara İsmet Oğultürk Camiinde kılınan ikindi namazına müteakip Cebeci Asri Mezarlığı'nda  defnedildi.
           Sevgili hemşehrim Hüsnü Mamak nurlarda yat. Eşi Şenay Mamak ve tüm ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları