https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'NIN BAŞKENT OLUŞUNA KEÇİÖREN'DE ÖZEL KUTLAMA

Ankara Keçiören Belediyesi Ankara'nın Başkent oluşunun 96. yılına özel, ''Türk Dünyasının Başkenti ANKARA'' temalı bir program düzenleyecek.

10.10.2019 11:01 tarihinde yayınlandı 253 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'NIN BAŞKENT OLUŞUNA KEÇİÖREN'DE ÖZEL KUTLAMA
    Kuruluşun ve kurtuluşun başkenti Ankara'nın tarihi geçmişine dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ''Ankara, milli mücadeleye kale olmuştur. Sadece Ankara'da oturanlar değil, her yurttaşımızın üzerine titremesi,koruması gereken bir şehirdir'' dedi.
          Keçiören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY)  ve Ankara Kulübü Derneği iş birliği ile Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'nde 11 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek programda Ankara'nın simgesi Seğmenler bir gösteri sergileyecek. Ayrıca Balkanlar ve Türk dünyasından gelen sanatçıların hem kendi dillerinden hem de Türkçe şarkılar söyleyeceği programda Ankara'nın tarihi ve gelişimi üzerine de mesajlar verilecek.
         Ankara'ya hizmet etmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Altınok, ''Bu şehir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin burada açılmasıyla ve başkent ilan edilmesiyle Türkiye'nin merkezi, Türkiye'nin kalbi, idari olarak beyni haline gelmiş bir şehirdir. Çok önemli bir tarihi geçmişi var. Ankara, milli mücadeleye karargah olmuştur. Karargahtepe mahallemizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı yönetilmiş ve orası ilk Genelkurmay Karargahı haline gelmiştir'' diye konuştu.
         Altınok, ''Keçiören'e kattığımız her değer aynı zamanda Başkentimize kattığımız değerdir'' diyerek, Ankaralıları programa davet etti.
 
HABER: SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları