https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA METRO SANAT GALERİSİ'NDE RESİM VE FOTOĞRAF SERGİSİ

Başkentte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri düzenlendi.

05.12.2019 10:13 tarihinde yayınlandı 344 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA METRO SANAT GALERİSİ'NDE RESİM VE FOTOĞRAF SERGİSİ
    ''Sevgi Engel Tanımaz'' temasıyla, Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde 2 Aralık Pazartesi günü Resim ve El Sanatları Sergisi açıldı. El emeği göz nuru ürünlerin açılışını Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Necip Özkan yaptı. Kendi ürünlerini satan Elvankent Aile Yaşam Merkezi ve Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi yaptıkları ürünleri sergileme ve satma imkanı buldu.
         Eş zamanlı olarak, Ankara Kent Konseyi ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma vakfı ''ZİÇEV''  iş birliğiyle ''Cumhuriyetin Nazar Boncukları'' fotoğraf sergisi de açıldı. Zihin Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi gençlerinin objektifinden olan fotoğraflar çok beğenildi.  
         Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından, zihinsel engelli çocuklarımız şarkı söyleyip, ront gösterisi yapıp, harman dalı oynadılar. 
          Ankara Metro Sanat Galerisi'nde açılan sergi 8 Aralık 2019 tarihine kadar açık olacak.
          3 Aralık 2019 tarihinde ise, Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, renkli görüntülere sahne oldu. Eğlence programında, Mehteran Takımı ve Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali Halk Oyunları ekibinin gösterileri çok beğenildi. Ayrıca 3 engelli vatandaşımıza akülü ve manuel akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.
         Engelliler için yemek organizasyonu da yapıldı. Aileleriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi Yemek Salonunda ağırlanan engelli vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirdiler. 
          Engelli vatandaşlarımızın tek isteği ise bir günle değil, her zaman hatırlanmak...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları