https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA KULUBÜ VE KENT KONSEYİ EL ELE

Ankara'nın en önde gelen sivil toplum kuruluşlarını bünyesinde barındıran Ankara Kent Konseyi,Atatürk'ün Ankara'ya geliş tarihi olan 27 Aralık kutlamalarında Ankara Kulübü İle işbirliği yapacak..

31.08.2019 09:53 tarihinde yayınlandı 244 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA KULUBÜ VE KENT KONSEYİ EL ELE
         Ankara Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve yürütme kurulu üyeleri, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın da katılımıyla, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan Ankara Kulübü Derneği Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Ziyarette, Yılmaz Kent Konseyi'ni tanıtarak faaliyetleri konusunda bilgi verdi. Yılmaz, Ankara Kulübü'nün yıllardır titizlikle hazırladığı 27 Aralık 1919 Atatürk'ün Ankara'ya gelişi kutlamalarının 100. Yıldönümünde Ankara Kulübü ile işbirliğinde olmak istediklerini iletti.
          Özaslan da Kent Konseyi ile işbirliğinde olmaktan mutluluk duyacaklarını iletirken, '27 Aralık bizim için, Ankara'mız için, tüm ülke için ama özellikle de Seymenler için çok önemlidir. Biz, Ankara Kulübü olarak her 27 Aralık haftasına aylar öncesinden titizlikle hazırlanmaya başlarız. Bu yıl 100. Yıldönümünde de hafta boyu hem gündüz hem gece etkinlikler düzenleyeceğiz. 27 Aralık basit bir karşılama değil, bir devlet kurma törenidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurtuluşunun ve kuruluşunun yıldönümüdür. Kızılca günler, karanlık bir dönemin kapandığını, aydınlık günlerin geldiğini müjdeler. Büyük bir felsefeyi içinde barındıran yüzlerce yıllık köklü bir gelenektir. Yıllarca korunup gelmiştir ve Seymenler, Ankaralılar bunu bağrında, hafızasında taşımıştır. O miras bizim üzerimizdedir'' diye konuştu.
         Kent Konseyi ile işbirliğinde beraber olmaktan her zaman mutluluk duyacaklarını ileten Özaslan, ziyaretleri sebebiyle heyete teşekkürlerini iletti.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları