https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA KULÜBÜ KIRGIZİSTAN'DA

Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Yarışması düzenledi.

04.07.2019 14:53 tarihinde yayınlandı 298 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA KULÜBÜ KIRGIZİSTAN'DA
  Ankara Kulübü Derneği tarafından Kırgızistan'ın Issık (Sıcak)  Göl Bölgesi Çolpan Ata şehrinde, Orta Asya ülkelerini kapsayan Uluslararası dans ve Müzik yarışması düzenledi. Kırgızistan'da bulunan iki vakfın da işbirliği ile düzenlenen yarışmaya çok sayıda ülke ve şehirden 100'ün üzerinde müzik ve dans grupları katılım sağladı.Sanatçıların 10 kategoride yarıştığı etkinlikte birinci olan gruplar Taşkent gezisi ile, ikinci olan gruplar ise Kazakistan'ın başkenti Astana gezisi ie ödüllendirildi. Üçüncü olan gruplara ise Issık Gölü tatili verildi.
   Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan'ın jüri olarak yer aldığı yarışma sonrasında dereceye giren grup liderlerine çeşitli hediyeler taktim edildi.
   Komuz çalan Kırgız genç Tarel Çıtırbayev muhteşem performansıyla bireysel solo enstrüman dalında birinci olurken, Ankara Kulübü adına yarışmaya katılan Seymen Sinan Kabadayı, solo ses ve enstrüman kategorisinde üçüncü olup performansıyla büyük beğeni topladı. 
  Coşku ve dayanışma içinde geçen yarışmanın, her yıl düzenlenmesi ve yarışma vesilesiyle kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesine karar verildi.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları