https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA KİTAP FUARI İKİNCİ KEZ KAPILARINI AÇTI

Başkent okuyucusunun yoğun ilgisi üzerine senede iki kez yapılması kararlaştırılan Ankara Kitap Fuarı,18-27 Ekim 2019 tarihleri arasında kitapseverleri ağırlıyor.

19.10.2019 10:06 tarihinde yayınlandı 300 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA KİTAP FUARI İKİNCİ KEZ KAPILARINI AÇTI
         Ankara Kitap Fuarı bu yıl ikinci kez kapılarını başkentli okuyuculara açtı. Fuara Rusya konuk ülke, İlya Boyasov konuk yazar, Beşir Ayvazoğlu ise onur yazarı olarak katılıyor. Ayrıca Ahmet Ümit'ten Rasim Özdenören'e, Uğur Dündar'dan Abdurrahman Dilipak'a kadar bir çok yazar imza günü ve söyleşilere katılacak.
         ATO Congresium'da Eylül Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarda yaklaşık 300 yayınevi stant  açacak. Eylül Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çayır, yaptığı açıklamada, 16 yıllık geçmişi bulunan Ankara Kitap Fuarı'nın her senenin başında bir kez kapılarını açtığını söyledi.
         Okurlarından gelen yoğun istek üzerine bu yıl ilk kez sonbaharda da fuar organize ettiklerini söyleyen Çayır, ''Ankara kitap seviyor ve okuyor. Biz de Ankaralının kitaba, farklı yayıevlerine, yazarlara, konferanslara rahat ulaşabilmesini sağlamak açısından fuarı yılda iki kereye çıkardık'' dedi. Şubat ayında düzenlenen fuarda 500 binin üzerinde başkentlinin ziyaret ettiğini söyleyen Çayır, ''Bu fuarda ziyaretçi sayısının 600 bini geçmesini bekliyoruz. Bu da çok büyük bir rakam'' diye konuştu
          18 Ekim 2019 tarihinde açılan fuara, ilk gün olmasına rağmen ilgi çok büyük oldu. Kitap Fuarında özellikle çocuk gelişimi, dikkat güçlendirici, zeka geliştirici kitaplara ilginin üst düzey olduğu görüldü. Okulların gelmiş olması sevindirici oldu.
          27 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecek olan Kitap Fuarı her gün, saat 10.00-20.00 arası açık olacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları