https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA KALESİ'NİN BAYRAĞI POLATLI'DA

Ankara Kent Konseyi, Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. yılı hazırlıkları kapsamında bisiklet turu düzenledi.

15.09.2020 10:52 tarihinde yayınlandı 107 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA KALESİ'NİN BAYRAĞI POLATLI'DA
 Yenimahalle Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği bisikletçileri, Ankara Kalesi'nde dalgalanan Türk Bayrağını, Polatlı Müzesi'nde sergilenmek üzere Duatepe'ye taşıdı.
    Ankara Kalesi Çalışmaları Meclisi tarafından organize edilen bisiklet turuna, 15-18 yaşlarında 10 lisanslı bisikletçi katıldı. Genç bisikletçiler, 110 kilometrelik etabı 3 saatte tamamlayarak, Polatlı Duatepe'ye ulaştı.
    Ankara Kalesi'nin surları önünde düzenlenen törene; Ankara Kent Konseyine bağlı Ankara Çalışmaları Meclisi üyesi Şevket Bülend Yahnici,  Ankara Kalesi Çalışmaları Meclisi üyesi ve Türkiye Soroptimist  Kulüpleri Federasyonu Başkent Toplum Eğitim Merkezi Başkanı Şule Çınar, Bisiklet Meclisi Başkanı Kadir İspirli, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Dr. Süleyman Basa, Sanatçı Neşe Kalecik ve ''Son Kale Sakarya'' sloganıyla düzenlenen Duatepe bisiklet turunda pedal çeviren 10 bisikletçi katıldı.
      Sakarya Meydan Muharebesinin ulusal kurtuluş mücadelesi için öneminin altını çizen Ankara Kalesi Çalışmaları Meclisi Başkanı Şevket Bülend Yahnici, ''Biz büyük bir organizasyon yapmayı düşünmüştük. 300 bisiklet sporcusunun katılacağı bir bisiklet yarışını, Ankara Kalesi'nden başlatıp Duatepe'de bitirecek şekilde organize yapacaktık. Ancak pandemi kapsamında sembolik bir bisiklet turu düzenlemek zorunda kaldık. Önümüzdeki yıl Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. yılını Başkentimize yakışır şekilde kutlayacağız. Ankara Valimize ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz'' dedi. Yahnici, bisiklet turunda pedal çeviren 10 bisikletçiye, Teşekkür Belgesi takdim etti.
      Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Dr. Süleyman Basa ise, ''Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Hatt-ı müdafaa yoktur; sath-ı müdafaa vardır. o satıh bütün vatandır' sözünün 99. yılında, ona bir vatan borçlu olduğumuz Başkent Ankara'da geri çekilmenin durduğu günün yıl dönümündeyiz. Atamızı ve silah arkadaşlarını minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz.Bu özel organizasyon için Ankara Kalesi Çalışmaları Meclisi ve Bisiklet Meclisine çok teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
FOTOĞRAF: NEŞE KALECİK

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları