https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA KALE MAHALLESİ, 2 ÇOCUĞUYLA HAYATA TUTUNMAYA ÇALIŞAN BİR ANNE

Konuğum Kale Mahallesi'nde ayaklarının üstünde durmaya çalışan bir aile. Zaten çok zor şartlarda yaşayan bu aile pandemi döneminde neler yapıyor diye sorunca bakın neler anlattı;

30.09.2020 15:34 tarihinde yayınlandı 71 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA KALE MAHALLESİ, 2 ÇOCUĞUYLA HAYATA TUTUNMAYA ÇALIŞAN BİR ANNE

     Bize ailenizden bahseder misiniz?
      Ben, 2 çocuğumla zor da olsa yaşama devam ediyoruz.Büyük kızım 13, küçük kızım 2 buçuk yaşındalar. Eşim,Sincan Cezaevinde yatıyor. Ruhsatsız silah taşımaktan 7 yıl önce hapse girmişti. Yozgat'ta yarı açık yatarken 1 hafta izne gelip, geç dönünce cezası uzadı. Cezaevine girip çıkmasıyla  7 yılı buldu. 2022 yılının 3. ayında çıkacak.
      Kızınızın evden ders çalışması nasıl gidiyor?
        Bizim bilgisayar ve tabletimiz yok. Kızım telefonla derslere girmeye çalışıyor. EBA 6 GB internet veriyor. Kıt kanaat yetiyor.Hergün canlı ders olduğu için az geliyor. 
       Hiç aldığınız yardımlar yok mu?
          Eşim hapishanede olduğu için, Sosyal  Hizmetler kızıma okul ihtiyacı için 600 küsür yardım yapıyor. Kaymakamlıktan 3 ayda bir 250 lira yardım alıyorum. Yetmiyor tabii. Bu ay aldığımı su borcuna yatırdım. Ev kiramız 200 lira. Kayınvalidem oğlu için çalışıyor zaten. Haftada 1-2 yufkaya giderse, kazandığı parayı oğluna veriyor. Hapishanede de para lazım oluyor.Odunum var,Büyükşehir Belediyesi kömür yolluyor. Kışı geçiriyoruz. 
         Pandemi dönemi sizi nasıl etkiledi?
           Valla benim hayatımda pek değişiklik olmadı. Ben zaten çalışamıyordum, dışarıya da çıkmadığım için pek fark yaşamadım.Çocuklarımla her zamanki gibi hayata tutunmaya çalışıyoruz. Eşim çok iyi bir insan Onun çıkmasını bekliyoruz.
         ''Pandemi döneminde hiç etkilenmedim, benim hayatım zaten öyleydi'' diyen bu anne insana, 'Ne kadınlar, ne analar var' dedirtiyor. Yolun açık olsun...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
 
  

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları