https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA KALE İÇİ DOYURAN SOKAK ETKİNLİKLERİ

Ankara Kale İçi Doyuran Sokak'ta bulunan sanat atölyelerinde, 27 Temmuz 2019 tarihinde yapılan "Kale İçi Sanat Etkinlikleri'' yoğun ilgi gördü.

30.07.2019 10:17 tarihinde yayınlandı 843 defa okundu 1 defa yorumlandı
ANKARA KALE İÇİ DOYURAN SOKAK ETKİNLİKLERİ
  Yedi atölyenin katıldığı etkinlik için Özlem Akça Ulusoy, ilk kez bu etkinliği yaptıklarını, her cumartesi günü tekrarlamak istediklerini söyledi.  
  Takı-Tasarım Uzmanı Özlem Akça Ulusoy, (Özlem Home Art)  isimli Dekoratif Ahşap Boyama ve Takı Tasarım atölyesinde çalışmalar yapıyor. Ulusoy, '' Çalışma hayatıma, babamın rahatsızlığı dolayısıyla ara verdim. Babamı kaybedince büyük bir boşluğa düşerek, bu boşluğu sanatla doldurdum. Sabahlara kadar evde ahşap boyuyorum. İlk boyadıklarımı hediye ediyordum.Daha sonra tasarım pazarlarına katıldım.Eserlerimin beğenilmesi çok hoşuma gitti ve manevi haz aldım. Tamamen elde üretilen takılar yapıyorum. Takılarımı polimer (Kil) maddesinden üretiyorum ve Magnum Opus ismini verdim'' dedi.  
   Sanatçı Belma Berk Sarı ise, atölyesi ''Tamay Tasarım'da'',  kaybolan sanatlardan olan deri işlemeciliği  çalışmaları yapıyor. Bu iş için 2 yıl Belmek'te kurs gördüğünü, ev hanımı olduğu halde sürekli bir şeyler ürettiğini söyleyerek, ''Babam terziydi, annem de elinden her şey gelen, becerikli olunca aileden gelen bir yetenekle bende; nakış kursu, makina nakışı, patcwork, takı tasarımı, 8 yıllık ahşap kursu, deri kursu, estetisyenlik, bilgisayarlı grafik, grafik tasarımcılığı kurslarına katıldım. Hedefim ise, evde üretime katılmayan kadın kalmasın'' diye konuştu.
   İran Şiraz'da 1976 yılında doğan Ressam Alighali Mardani ise,  Tahran Güzel Sanatlar'ı bitirdiğini, yüksek lisansını yaptığını anlatarak, '' 2013 yılında Mimar Sinan Fakültesi Geleneksel El Sanatlarına 1 dönem devam ettim.Ardından, Hacettepe Güzel Sanatlar Akademisini kazandım. Türkiye coğrafyasının kültüründen etkilenerek sürekli çalışıyorum. Doktora öğrencisi olarak tezimi (Göç) üzerine yaptım. Eserlerimde doğu ile batı estetik anlayışını bir arada kullanıyorum. Ankara'da yaşıyorum ve 25 karma sergiye katıldım'' diyerek kısaca kendini anlattı.
   Sanat Adına yapılan bu güzel etkinlik için, kendilerini kutluyoruz. Ayrıca, Ressam Ayhan Özmen'e de röportajları için teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
FOTOĞRAF:MUSTAFA TAŞKIN

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları