https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA HAMAMÖNÜ'NDE İFTAR GECELERİ

Ankara Altındağ Belediyesi tarafından her yıl Ramazan Ayı'nda Hamamönü'ne kurulan stantlar çok rağbet görüyor.

23.05.2019 10:04 tarihinde yayınlandı 343 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA HAMAMÖNÜ'NDE İFTAR GECELERİ
        Hamamönü,   Ramazan dolayısıyla, yemek ve alışveriş noktası haline geldi, Ramazan'ın ilk gününden itibaren hizmet vermeye başlayan 165 stant, bölgeye ilgiyi arttırdı. Sadece Ankara'dan değil, Türkiye'nin dört bir yanından getirilen ürünler bu stantlarda yerini aldı. El yapımı kafeslerden doğal sabunlara, cam üzerine yazı yazılan bardaklardan antika eşyalara, ayakkabıdan giyime her türlü ürünle karşılaşmak mümkün. İftar saatinde ise, yemek yerleri tamamen doluyor.
            Konuyla ilgili açıklama yapan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Hamamönü'nün tarihi dokusuna dikkat çekerek, ''Hamamönü, Altındağ'ın sembolüdür. Tarihi ve Kültürel atmosferi solumak için yurt dışından bile gelenler oluyor. Stantlarımız bölgeye canlılık getirdi''  dedi.
              Ankaralılar iftarlarını yaptıktan sonra, saat 24.00'ye kadar Hamamönü ve Hamamarkası'nda düzenlenen etkinliklere katılıp unutulmaz anlar yaşıyorlar. Her gün tasavvuf konserleri, semazen ve Orta Oyun-Hacivat Karagöz gösterilerinin olduğu etkinlikler de yapılan Hamamönü'nde, Ankaralılar nostalji yaşıyorlar.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları