https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA EGO SPOR WUSHU SPORUNDA İDDİALI

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Kulübü uzak doğu sporlarında başarıdan başarıya koşuyor.

10.11.2020 13:04 tarihinde yayınlandı 42 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA EGO SPOR WUSHU SPORUNDA İDDİALI
     Son yıllarda adını dünyaya duyuran ve geleceğin şampiyonlarını yetiştiren EGO Spor Kulübü; judo, karate, taekwondo branşlarında elde ettiği başarılara wushu sporunda kazandığı madalyaları da ekledi.
     Altyapıdan yetiştirdiği sporcularla katıldığı şampiyonalarda önemli başarılara imza atan ve adını dünyaya duyuran EGO Spor Kulübü, 2019 Haziran ayından itibaren branşlarına eklediği  wushu dalıyla hem yurtiçinde hem de yurt dışında aldığı derecelerle madalya rekoru kırıyor.
      Milli Takımlar Baş Antrenörü Serkan Bakır tarafından yönetilen EGO Spor Wushu takımında; 24'ü milli, 116 sporcu yer alıyor.
     Takımda kadın sporcuların çoğunlukta olduğunu belirten Wushu Antrenörü Serkan Bakır, ''Büyükşehir Spor Kulübü olarak Wushu sporunu ülkemize tanıtmak, sevdirmek ve bu branşta  uluslararası arenada başarılar kazanmak amacıyla Wushu takımını kurduk. Amatör sporcularımızı, profesyonel klasmana yükseltmek kendi imkanlarımızla yeterli olmuyor. Bu anlamda bize sahip çıkan başta Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'a ve EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Hondoroğlu'na çok teşekkür ediyorum. Sporcularımızın bazıları üniversite öğrencisi. Kendilerine tanınan bu imkanlarla burs kazanıyorlar ve eğitimlerine devam ediyorlar'' diye konuştu.
 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları