https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA DUVARLARI RENGÂRENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi ilk kez Kızılay bölgesinde ''MURAL ART'' (Duvar Resmi Sanatı) etkinliği için, sokak sanatçılarını davet etti.

27.11.2019 14:22 tarihinde yayınlandı 293 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA DUVARLARI RENGÂRENK
 Sokak Sanatçıları, Yüksel Caddesi ve Karanfil Sokak'ta bulunan gri duvarları rengarenk figürlerle süsledi. 
      Büyükşehir Belediyesi verdiği destekle gençleri sanata teşvik etmeyi sürdürüyor. Başkent'te birçok farklı sanat dalının gelişmesine ve faaliyet alanı bulmasına imkan veren Büyükşehir Belediyesi, amatör sokak müzisyenlerine Metro'nun kapılarını açmasının ardından, ''Mural Art'' (Duvar Resmi Sanatı) ile uğraşan gençlere sanatlarını icra etmeleri için izin verildi.
        Gençleri hem özgürce hemde cadde ve sokakların duvarlarını renklendirerek bu alanlara bir kimlik kazandırmak için davet ettiklerini belirten yetkililer, bu uygulamayı Ankara geneline yaymayı hedeflediklerini söyledi.
         Büyükşehir Belediyesi'nin bu davetine çok sevindiğini belirten duvar resmi sanatçısı ''Atione'' arkadaşlarıyla ''Gri Şehir'' lakabından kurtarmak istediklerini söyleyerek, ''Zaman zaman sanatımızı icra ederken bizi üzen kötü davranışlara maruz kaldık. Sonunda dikkat çekebildiğimizi düşünüyorum.Umarım Ankara'ya çok daha renkli bir gelecek sunabiliriz'' dedi.
        Başkentlilerin yaptıkları resimleri ilgiyle izlediğini ifade eden başka bir mural art sanatçısı Batuhan Arda Şahin ise, ''Ankara'ya konuk sanatçı olarak geldim. Sokakları renklendiriyoruz. Ufaklığımdan beri hayal ettiğim şey buydu. Ankara'da bunu legal bir şekilde devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyorum'' diye konuştu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları