https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DAN BİR ERGUN KUZENK GEÇTİ

Kıymetli Yazar Ergun Kuzenk'i kaybettik. Uzun süredir hastalığı ile mücadele eden Kuzenk son üç gündür girdiği komadan çıkamadı. 9 Mart 2020 tarihinde maalesef yitirdik onu.

10.03.2020 10:41 tarihinde yayınlandı 243 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DAN BİR ERGUN KUZENK GEÇTİ
     Ergun Kuzenk, edebiyat ve öykü kategorilerinde eserler yazmış bir yazar. Son kitabı ise, ''Bitlis'ten Ankara'ya Beni Duyuyormusun'' adlı kitabı, 1950'li yılların Türkiye'sinden günümüze uzanıyor. Yılların tanıklığına, acı, tatlı hikayelere dayanan bir kitap.
         Yazar, aslında Facebook'ta ''Anlatı-Anlatıver'' grubunda yaşamış olduğu anılarını yazıyordu. Dağınık halde yazılan bu anılar çok beğenilince, derlenerek kitap oluştu.
          Yeni kitap hazırlığında olan Kuzenk, kanser ve koah hastalığıyla mücadele ederken bile, çocuk yaşlarda karşılaştığı güçlükleri, fakirliği ve kederi samimi, esprili bir dille sosyal medyada anlatmaya devam etti. Ta ki ''Grubumuzun kurucusu Ergun Kuzen'i kaybettik. Söz bitti'' denilinceye kadar.
         ''Son bir öykü yazmalıyım, içi hep sevgi olsun'' diyen Kuzenk'in ölümü büyük üzüntü yarattı. Cenazesi 10 Mart 2020 tarihinde Karşıyaka Mezarlık Camii'nde kılınacak ikindi namazını takiben Karşıya Mezarlığı'nda defnedilecek.
         Ailesine, sevenlerine baş sağlığı dileriz.Nurlarda uyu Ergun Kuzenk...VENCEREMOS..
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları