https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA ULAŞIMDA TEK KART DÖNEMİ BAŞLADI

Başkent Ankara'da 3 Eylül 2019 tarihinden itibaren tek kartla ulaşım dönemi başladı.

06.09.2019 12:43 tarihinde yayınlandı 221 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA ULAŞIMDA TEK KART DÖNEMİ BAŞLADI
          Elektronik Ücret Toplama Sistemi'nin  (Validatör)  mavi özel halk otobüslerine takılma işlemlerin tamamlanıp, özel halk otobüslerini de dahil olmasıyla Başkent'te ulaşımda tek kart (ANKARAKART)  dönemine geçildi. EGO Genel Müdürlüğü tarafından Başkent genelinde 14 güzergaha taşıma hizmeti veren mavi özel halk otobüs sahipleri ile sözleşme imzalandı. EGO Otobüsleri, Ankaray, Metro, Teleferik, ve Özel Taşıma Araçlarında geçerli olan 75 dakikalık transfer süresi, Başkent genelinde hizmet veren 199  Özel Halk Otobüslerinde de geçerli olacak.
          Büyükşehir Belediyesi; Özel Halk Otobüsü sürücüleri ve işleticileri, EGO Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimde, ANKARAKART  uygulamasında validatörlerin kullanımına yönelik hem teorik hem de uygulamalı bilgi aldı. 
           Nakit kullanımın sona erdiği özel halk otobüslerinde aktarma süresinin 75 dakika olarak belirlendiği vurgulanan açıklamada ayrıca Ankaray, metro ve teleferikte geçerli olacağı bildirildi. Ankarakart'ın bir biniş ücreti ise, 3 lira 25 kuruş olarak belirlendi.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları