https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA ŞEHİT SELÇUK PAKER ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI

Şehit Kütüphaneleri, aziz şehitlerimizin her birinin adını yaşatmak için kütüphaneler ve okuma salonları kurup, milli birlik ve beraberliğin teminatı gençlere kitap aracılığı ile ulaşıyor.

24.02.2020 10:04 tarihinde yayınlandı 191 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA ŞEHİT SELÇUK PAKER ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI
           Profesyonel olmayan bir kadroyla tamamen gönüllülük esasına  dayalı olarak çalışan Şehit Kütüphaneleri kitaptan başka bağış kabul etmiyor. Kitap toplama merkezlerinde toplanan kitaplar, gönüllü olmuş İl Koordinatörlerine yollanarak kütüphane kurulma çalışmaları yapılıyor.
         Bugüne kadar kurulan Şehit Kütüphaneleri ve Okuma Salonları, şehidin memleketinde, mahallesinde olduğu gibi şehit olduğu il veya birliğinde de açılabiliyor.
          Son olarak 200.cü  Şehit Kütüphanesi Ankara Mamak'ta açıldı.Şehit Selçuk Paker kütüphanesi şehidimizin annesinin katılımıyla gerçekleşti.
         Şehit P.Uzm. Çvş Selçuk Paker, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada suikast tüfeği Kanas ile açılan ateşle şehit oldu. Paker Ankara'da 2016 yılında toprağa verildi. 
         Mamak Ortatepe İmam Hatip Ortaokulu'nda açılan ''Selçuk Paker'' kütüphanesi açılış törenine şehidimizin annesi, Mamak Kaymakamı, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, diğer şehit yakınları ve gazilerle birlikte bir çok konuk katıldı.
         Açılışta konuşan şehit annesi Sevgi Daşdemir, ''Anasının bal kuzusu adına açılan kütüphanede emeği geçen Şehit Kütüphaneleri başta olmak üzere maddi manevi yardımda bulunan herkesten Allah razı olsun. Bu gururlu günümüzde yanımızda olanlara ayrı ayrı teşekkür ederiz'' dedi.
         ''Kitap kurşundan daha ağırdır'' diyerek yola çıkan Şehit Kütüphanelerini kutlar, kitaplarımızı onlara yollayarak katkıda bulunalım deriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları