https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA ÖĞRENCİLERE ABONMAN İNDİRİMLİ KART DÖNEMİ BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent'te okuyan öğrencileri sevindiren bir karara daha imza attı. Ankara'da, 60 TL karşılığında 200 binişlik aylık abonman öğrenci kartı 20 Ekim 2019 tarihinden itibaren kullanılmaya başlandı.

22.10.2019 09:10 tarihinde yayınlandı 275 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA ÖĞRENCİLERE ABONMAN İNDİRİMLİ KART DÖNEMİ BAŞLADI
         Türkiye'deki en ekonomik abonman kartlarından biri olarak gösterilen ve Ankara'da ilk kez kullanılacak, ''Aylık Abonman İndirimli Kart'' uygulanmasından Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğrenim Kurulu sistemine bağlı 27 yaş altı öğrenciler yararlanacak.
          Aylık Abonman ANKARAKARTI'na bakiye yüklemede olduğu gibi aynı anda aylık 60 TL karşılığında 200 binişlik kontür hakkı yüklenecek, bu kart aynı zamanda mevcut indirimli Öğrenci Kartı olanlar birlikte kullanabilecek. 
          Yaklaşık 250 bin öğrencinin kartına uygulanacak olan Aylık Abonman uygulaması Kart merkezleri, Kızılay, Akköprü, Dikimevi, Beşevler, EGO Genel Müdürlüğü ile kent genelinde bulunan 197 kiosk cihazlarında 20 Ekim'den itibaren geçerli olacak. 
          Abonman öğrenci kartında aynı araç ve istasyonda birinci ve ikinci biniş arasında 30 dakika süre tanınıyor. Aylık öğrenci abonman kartı: bir sonraki ayın aynı günü saat 23.59'a kadar geçerli olacak.
          EGO Genel Müdürlüğü uygulamanın ilk olması ve oluşabilecek yoğunluğun önlenmesi amacıyla, öğrencilerin kimlik numaralarının son hanesine göre belirlenecek günlerde yükleme yapabilecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları