https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA KURU AĞAÇLAR HEYKELTIRAŞ HÜSEYİN ŞAHİN'LE CAN BULDU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla kenti güzelleştirmeye yönelik çalışmalara bir yenisi eklendi.Biyolojik ömürlerini tamamlamış kuru ağaçların estetik, dekoratif ve sanatsal çalışmalarla Ankara'ya özgü figürlere dönüşmesine başlandı.

17.01.2020 14:43 tarihinde yayınlandı 173 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA KURU AĞAÇLAR HEYKELTIRAŞ HÜSEYİN ŞAHİN'LE CAN BULDU
   Heykeltıraş Hüseyin Şahin tarafından, Ankara'ya özgü keçi, kedi, tavşan ve güvercin figürlerinin işlendiği kurumuş ağaçlar, yeni görünümleriyle tekrar can buldu.Yerinde ağaç tekniğiyle ağacı bulunduğu yerden sökmeden, atölyeye götürmeden makine ve testereyle ağaç gövdelerini şekillendiren Şahin, ''Ankara'da çınar ağaçları ağırlıkta, bu ağaçlar işlemeye uygun ve daha dayanıklı ağaçlardır'' dedi.
        Heykeltıraş Şahin, 1968 İnegöl doğumlu. İlkokul, ortaokul, lise öğrenimini İnegöl'de tamamlayan Şahin, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü bitirdi.Mezun olduktan sonra, orman ürünleri ve mobilya sektörleri üzerine ticari faaliyetlerde bulundu.
         İnegöl Genç İş İnsanları Derneği kurucu üyeliği, Dönem Başkanlığı olan Şahin, İnegölspor yöneticiliği, Bursaspor Süper Lig İdari Asbaşkanlığı ve yöneticiliği, Türkiye Futbol Federasyonu Delegeliği, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği, İnegöl Ağaç İşleri ve Mobilya OSB Kurucu Üyeliği, Güney Marmara Genç İş İnsanları Dernek Federasyonu Kurucu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı ile Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
         Şahin, aynı zamanda 26. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili seçilerek TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği ve Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.
          Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Başkent'te kuruyan ağaçları heykele dönüştürmesi için başlattığı çalışmalara, sanatçı dokunuşu yapan Heykeltıraş, Büyükşehir Hizmet Binası önündeki 4 çınar ağacına da can verdi.
          Teşekkürler Mansur Yavaş, teşekkürler Hüseyin Şahin...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları