https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA İLK KEZ YAPILAN SOKAK HAYVANLARI ÇALIŞTAYI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla Ankara'da, sokak hayvanları için ilk kez çalıştay düzenlendi. Çalıştayın moderatörlüğünü Prof. Dr. Sezgin Çelik yaptı.

11.07.2019 13:11 tarihinde yayınlandı 234 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA İLK KEZ YAPILAN SOKAK HAYVANLARI ÇALIŞTAYI
        Başkan Yavaş'ın talimatıyla, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ''1. Ankara Sokak Hayvanları Çalıştayı'' büyük ilgi gördü. Ankara'da sokak hayvanlarının daha güvenli ve doğal ortamlarda yaşamlarını sağlamaya yönelik çözüm önerilerinin değerlendirildiği çalıştayda; Büyükşehir Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri görüş alış verişinde bulundu ve çözüm önerilerine yönelik tespitler dile getirildi.Somut adımlar atmadan önce hayvan haklarına duyarlı, bu alanda aktif rol oynayan STK'ların görüşleri rapor haline dönüştürüldü.Rapor Başkan Yavaş'a sunulacak, 
         Sahipsiz ve yardıma muhtaç sokak hayvanlarının sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için tüm imkanlarını seferber eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, çalıştayda alınan kararlar doğrultusunda hayvanseverler, ilgili tüm taraflarla birlikte bundan sonra Ankara'da koordineli bir çalışma şekilde yürütülecek.
         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş'ı kutluyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları