https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA İKİ GÜZEL BAŞKAN

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentin Çamlıdere ilçesinde düzenlenen ''Büyük Çamlıdere Festivali'ne'' katıldı.

17.07.2019 12:55 tarihinde yayınlandı 238 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA İKİ GÜZEL BAŞKAN
    Bu yıl 51.'si düzenlenen festival renkli görüntülere sahne olurken, Aluçdağı Milli Parkı'nda gerçekleştirilen festivale vatandaşların ilgisi yoğun oldu.
       Dünyaca ünlü festivale belediye başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda davetli ile katılan Başkan Yavaş, bu tip organizasyonların birlik beraberliği daha da güçlendireceğini vurgulayarak, ''Bu festivaller birlik ve beraberliğimizin nişanesidir. Geçmişten geleceğe uzanan bir köprüdür. Geleneklerimizi yaşatmanın yoludur'' dedi.
         Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can ise, ''Yunus'un torunlarına ne yakışır?  Birlik, beraberlik, kardeşlik ve saygı yakışır. Benim Türkiye'min bugün en fazla ihtiyaç duyduğu şey budur. Büyükşehir Belediyemizle birlikte Ankara'mız için el ele, kol kola, omuz omuza vereceğiz'' diye konuştu.
         Başkan Yavaş 25 ilçe belediye başkanına çağrıda bulunarak, ''Dün belki rakiptik ama şimdi refikiz. 25 belediye başkanı olarak yan yana gelip, daha iyi nasıl hizmet veririz diye çalışmalara başladık. Ayırım yapmadan rekabeti bir yana bırakarak, Ankara'yı Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği gibi,dünyaca tanınan bir başkent yapmaya söz veriyorum'' dedi.
         Ata sporu, yağlı güreş müsabakasının yanı sıra çok sayıda sanatçının konserlerinin yer aldığı festivalde, yabancı dans gurupları gösterileriyle izleyenleri büyüledi. Ankara Seymenlerinin gösterilerinden sonra, Mansur yavaş vatandaşlarla birlikte misket  de oynadı.
         Çamlıdere Belediye Başkanı Can ise, Aluçdağı festival ağalığını, gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden Çamlıdere için çalışan ve festivalin gerçekleşmesini sağlayan Çamlıdere Belediye personeline verdi. Can, ''Bu festivalin bir ağası olacaksa, o da burada görev yapan personeldir'' dedi.
 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları