https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'e yaptığı açıklamalarda, Halk Ekmek Fabrikası'nın zarar ettiğini, ekmeği dağıtan şirketin ise kar ettiğini söyledi.

22.07.2019 09:15 tarihinde yayınlandı 303 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
Yavaş, ''Kendimiz dağıtırsak, ekmeği de daha ucuza veririz. Ayrıca bu noktaların durumunu yeniden gözden geçiriyoruz.Yeni bir yapıya kavuşacağız.Buralarda et,süt satılması için hazırlıklarımız var'' dedi.
        Başkan Yavaş, kadın girişimcilerle işbirliği yaparak, Ayaş'ta salça üreten kadınlardan salça almaya başladıklarını, ''Öyle bir sisteme gireceğiz ki, halkımızın ürettiklerini alıp bunları belediye şirketlerimizin aracılığı ile ihraç bile edebiliriz'' diye ifade etti..
        Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Üniversiteler de tüm çalışmalarının içinde yer alacağını söyleyerek, "Ankaralı bugün ulaşıma daha fazla para ödüyorsa, su fiyatı yüksekse, metrolarımız bitmemişse bunun nedeni tek başına alınan kararlardır.Bizim anlayışımız, belediyeyi halkla birlikte yönetmektir. Vatandaşlarımızın taleplerini soracağız. Kararlarımızda onların görüşleri etkili olacak'' dedi.
       Mansur Yavaş Başkentin  çevre düzeniyle ilgili de açıklama yaptı. Ankara'yı güzelleştireceklerini ancak masraftan kaçacaklarını belirten Yavaş şöyle konuştu; ''Artık 15 gün dayanan çiçekleri dikmek, her tarafa çim ekmek yok.Uzun süre dayanan bitkilerle Başkent'i süsleyeceğiz. Bunun için odalarla temas halinde olacağız. İlçelerde, köylerde bunların tohumlarını ektirip, fidelerini yetiştirip bunları dikeceğiz. Böylece vatandaşımızda kazanacak, biz de tasarruf edeceğiz''diye ifade etti.
        Teşekkürler Başkan Mansur Yavaş.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları