https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA GÜZEL İŞLERE DEVAM; DIŞ CEPHELERE DÜZENLEME YAPILACAK

Gelişigüzel asılmış reklam tabela ve afişleri özellikle tarihi kent merkezlerinde görüntü kirliliğine neden oluyor.

03.09.2020 20:12 tarihinde yayınlandı 92 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA GÜZEL İŞLERE DEVAM; DIŞ CEPHELERE DÜZENLEME YAPILACAK
Bu konuda bir çalışma yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı ''Ankara Ulus Yenileme Alanı, Sit Alanları ve Tescilli Yapılarda Ticari Tanıtım Tabela Yönetmeliği'' hazırladı ve geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Meclisinde kabul edildi. Konuyla ilgili bilgi veren Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, ''Öncelikle eski belediye binamızdan başlayalım dedik. Anafartalar Çarşısı, Ulus İşhanı ve Sıhhiye Hitit Anıtı'ndan  Kızılay Meydanına kadar cadde üzerindeki binaların da dış cepheleri düzenlenecek'' dedi.
 
         Ödemiş, ABB Zabıta Daire Başkanlığı ile iş birliği yaparak, binaların dış cephelerinin belirli standartlara göre düzenleneceğini belirterek, ''Kültür ve Daire Başkanlığı olarak tarihi kent Merkezi ve Ankara'daki tüm sit alanları için tabela yönetmeliği hazırladık. Ulus'u pilot bölge seçerek yavaş yavaş düzenleme kararı aldık'' diye konuştu.
         Dış cephelerin düzenlenmesi hakkında da dikkat çekici bilgiler aktaran Ödemiş, ''Sıhhiye Hitit Anıtı'ndan Kızılay göbeğine kadar sağlı sollu tüm binaların fotoğrafını çektirdim. O binaların hepsinin analizi yapıldı. bunun neticesinde o cephelerin hepsi pırıl pırıl olacak. Kızılay, sit alanı olmadığı için  Kent Estetiğine bağlı.En kısa zamanda başlayacağız'' ifadelerini kullandı.
         Güzel işler yapan, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş'e teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları