https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA GÜZEL İŞLER DEVAM EDİYOR

Ankara Çankaya Belediyesinin Sakarya ve Yüksel Caddeleri ile Konur ve Karanfil Sokak çalışmaları, Sakarya Caddesinden başladı.

15.08.2019 09:19 tarihinde yayınlandı 222 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA GÜZEL İŞLER DEVAM EDİYOR
Yenileme çalışmalarında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ortak hareket eden Çankaya Belediyesi etap etap çalışmalarını sürdürecek.
         Sakarya Caddesinde çalışmalar, ilk önce heykellerin emanete alınmasıyla başladı. Proje kapsamında, caddenin zemin ve peyzajı tamamen değişecek.
          Yenileme çalışmaları, metro çıkışından başlıyarak Mithatpaşa Caddesi girişine kadar geniş bir alan kapsıyor. Yaya için ayrılan bölümler granit ve bazalt taş, araçlar için ayrılan bölümlere ise renkli, desenli asfalt kaldırım yapılacak. Bölgedeki mevcut ağaçlar korunurken, ilave olarak büyük ağaçlar dikilecek. Oturma birimlerinin de artırılacağı yenileme projesinde engelli rampası da standartlara uygun hale getirilecek.
           7/24  çalışan ekipler, 2 vardiya halinde 8 ekiple birlikte yoğun bir mesai harcarken, Mithatpaşa ve Ziya Gökalp Caddelerindeki kaldırım yenileme çalışmaları da hızla devam ediyor. Çalışmaların Ağustos sonuna kadar devam edeceği bildirildi.
         Sakarya Caddesinin Kızılay girişinde, kıymetli Heykeltıraş  Burhan Alkar'a ait Barış Heykeli ve  Taş Ankara Heykelinin koruma altına alınması gerçekten çok sevindirici. Teşekkürler Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları