https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA GAZETECİLER CEMİYETİ BASIN EVİ AÇILDI

Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ''Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Programı'' kapsamında tasarlanan Basın Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.

24.04.2019 13:12 tarihinde yayınlandı 293 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA GAZETECİLER CEMİYETİ BASIN EVİ AÇILDI
         Cemiyet bünyesinde kurulan  Basın Evi, medya kuruluşları ve gazetecilerin faaliyetlerini devam ettirmeleri, kapasitelerini güçlendirmeleri ve Türkiye'deki çoğulcu medyanın oluşumunu desteklemeyi amaçlıyor.
            Basın Evi'nin açılış konuşmasını yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, ''Avrupa Birliği, demokrasiye giden bu yolda ihtiyacımız olan desteğini esirgemedi. Sizler burada bir açılışa gelmediniz. Ankara ve Türkiye'nin her yerinde demokrasiye, insan haklarına ve basın özgürlüğüne inanmış ancak herhangi bir nedenle işsiz bırakılmış arkadaşlarınıza ışık veren bir yapının açılışındasınız. Burası işsiz kalan bütün gazetecilere fener olacak. Bu basın evinin Çankaya'da açılması gurur kaynağıdır. Burada Cumhuriyet tarihinin en önemli iki yapısı, Çankaya Köşkü ve İsmet İnönü'nün evi Pembe Köşk bulunuyor.Ben bu cemiyete gelirken kahramanların burada yaşamasından büyük güç alıyorum.Buraya gelecek  işsiz bırakılmış gazeteciler bilsinler ki Cumhuriyetin kurucusuna çok yakınlar''  ifadelerini kullandı.
            Açılışa, Anayasa Mahkemesi eski başkanı Yekta Güngör Özden, eski millevekili Gülsün Bilgehan, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Ankara Üniversitesi Dekanı Abdülrezzak Altun, Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Kökhan Durmuş ile Ankara Şube Başkanı Sinan Tartanoğlu'nun  yanı sıra çok sayıda gazeteci ve 19 elçiliğin temsilcileri katıldı.
            Basın Evi açılışına Gazeteciler Cemiyeti yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda cemiyet üyesi katıldı.
             Açılışın ardından düzenlenen mini konserde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'dan Mezzo Soprano Nihan Turnagöl, Tenor Oğulcan Gökalp ve Piyanist  Robert  Sield katılımcılara dinleti sundu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları