https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA ENGELLİ RAMPALARI DÜNYA STANDARTLARINDA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin kent yaşamından eşit şekilde faydalanması için cadde, kaldırım ve yaya geçitlerindeki rampaları dünya standartlarına uygun hale getiriyor.

04.11.2019 10:03 tarihinde yayınlandı 272 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA ENGELLİ RAMPALARI DÜNYA STANDARTLARINDA
        Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Kaldırım Şube Müdürlüğü AR-GE  ve Erişilebilirlik Şefliği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında engelli rampaları genişletilerek daha güvenli hale getiriliyor.
         Yaya yolları ile kaldırımlar, yaya geçitleri ve kavşaklarda bulunan rampaların rahat ve güvenli hale getirildiğini belirten Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar başta olmak üzere tüm yayaların kolaylıkla hareket edebilmesi için rampaların uygun eğim ve yeterli bir genişlikte yeniden dizayn edildiği bilgisini verdi.
        Dünya standartlarına uygun rampaların ilk olarak Atatürk Bulvarı ve Kızılay Meydanı'ndaki yaya geçitlerine yerleştirildiğini ifade eden yetkililer, Eylül ayı içinde 70 rampanın yenilendiğini söylediler.
        Mavi Masa başta olmak üzere sosyal medya üzerinden gelen taleplerin dikkate alındığını ve rampaların 5 ayrı ekip tarafından 7/24 çalışılarak değiştirildiğini vurgulayan yetkililer, ''Öncelikli olarak yaya kullanımının yoğun olduğu bölgeleri içine alarak trafik lambaları ve kavşakların etrafındaki geçitlerde çalışma yapılıyor. Kızılay'da yapılan çalışmaların ardından yine nüfusun yoğun olduğu Keçiören Fatih Caddesi üzerindeki rampaların yenileme işlemleri devam ediyor. Başkent'in tamamında engelli rampaları elden geçirilecek'' dediler
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları