https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA BELMEK ESİNTİSİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı BELMEK Keçiören Eğitim Bölgesi üyelerinin eserleri, ''Ankara Esintisi'' adlı sergi ile Başkentlilerle buluştu.

21.02.2020 10:41 tarihinde yayınlandı 190 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA BELMEK ESİNTİSİ
         El emeği göz nuru eserlerin bir araya geldiği ''Ankara Esintisi''  adlı sergiyle Ankaralıların karşısına çıkan BELMEK Keçiören kursiyerleri, vatandaşlardan tam not aldı.
         Zafer Çarşısı Sanat Galerisi'nde düzenlenen karma sergi açılışına; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Faruk Çınkı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Şaban Ünal, İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.
          Sergide resimlerden seramiğe, deri ve gümüş işlemeciliğinden ahşap oymacılığa, kıyafet tasarımından nakışa kadar 22 branştan oluşan eserler büyük beğeni topladı.
          Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası sanatçılarının müzik dinletisi eşliğinde, yerli yabancı davetlilerle birlikte sergiyi gezen Genel Sekreter Yardımcısı Faruk Çınkı, kadınların üretmesini teşvik eden  BELMEK kurslarının önemli başarılara imza attığını ve kursiyerlerin profesyonel sanatçılarla yarışan eserler ortaya çıkardıklarını belirterek, ''Sergimizin özelliği eserlerin el emeği göz nuru olması ve Ankara'mızla ilgili bir hikayesi olması. Ürünlerin tamamının Ankara'yı hatırlattığını görüyoruz. Ankara'dan yurt dışına hatta il dışına giden hemşehrilerimiz yanlarında hediye olarak BELMEK kursunda tasarlanan eserleri alıyor. Bu tür çalışmaların Ankara ekonomisine ve turizmine katkı sağladığını gördük ve bunun başarıldığını bu sergiyle göstermiş olduk'' diye konuştu.
          BELMEK kurslarından aldıkları eğitim sayesinde güzel eserler ortaya çıkaran kursiyerler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a teşekkür ettiler.
          Başkentliler, ''Ankara Esintisi'' adlı sergiyi 28 Şubat Cuma gününe kadar gezebilir.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları