https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA BAŞKAN YAVAŞ, 23 NİSAN BAYRAMINI EVLERE TAŞIDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yıl sokağa çıkma yasağı nedeniyle ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı''nı evlerde geçirecek olan minikler için özel bir kutlama programı hazırladı.

22.04.2020 11:58 tarihinde yayınlandı 143 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA BAŞKAN YAVAŞ, 23 NİSAN BAYRAMINI EVLERE TAŞIDI
  ''Evimiz Bayram Yeri'' sloganıyla Başkentli çocuklar 23 Nisan Perşembe günü aileleriyle balkonlara davet edildi.
          Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen programa göre, 7 merkez ilçede 14.30-17.00 saatleri arasında dolaşarak şarkılar çalınacak.
          Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Sincan ve Yenimahalle'de cadde cadde dolaşılarak çocuk şarkıları ve marşlar çalınacak. Ayrıca animasyon ekipleri gösterileriyle balkonlara çıkacak olan çocuklar eğlenceli anlar yaşayacak. 
         Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 100. yıl dönümü nedeniyle cadde ve bulvarlar kırmızı beyaz Türk bayraklarıyla süslenirken, Başkan Yavaş imzasıyla ''Asırlık Gurur 100. Yıl Kutlu Olsun'' mesajlarını içeren bilboard ve afişler de kentin her noktasında yerini aldı.
         23 Nisan Perşembe günü saat 21.00'da Başkentliler hep birlikte balkonlardan ''İstiklal Marşı''nı okumaya davet edildi.
        Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle anıyor ''Türkiye Büyük Millet Meclisi''nin açılışının 100. yılını, milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun,
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları