https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA AKDAĞMADENİ RÜZGARI ESTİ

Yozgat Akdağmadeni Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin katkılarıyla, küratörlüğünü Ressam Selma Bora'nın yaptığı ''GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE AKDAĞMADENİ'' konulu Kültür ve Sanat etkinliği 16 Mart 2019 tarihinde Ulucanlar Sanat Galerisi'nde açıldı.

21.03.2019 11:36 tarihinde yayınlandı 464 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA AKDAĞMADENİ RÜZGARI ESTİ
            Etkinlik muhteşem bir açılışa sahne oldu.   Akdağmaden'li sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Siyaset camiasından, eğitim camiasına kadar bir çok kişi katıldı.
               Etkinlikte Türkiye'nin tanınmış siyasetçilerinden eski Tarım Bakanı Lütfullah Kayalar, Yozgat Milletvekili Ali Keven ve Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal da yer aldı.
                Bilim dünyasından Akdağmadeni'nin yetiştirdiği değerli simalardan Prof. Dr. Reşat Genç, Prof. Erzan Erzurumluoğlu, , Prof.Kurban Ünlü Önen, Prof. Hakan Genç, Prof. Ali Osman Kurt, Prof. Şamil Öcal,Doçent Seyhan Yılmaz, Yargıtay Üyesi Şükrü Bozer, Bölge Mahkemeleri Savcısı Siyami Başok, Akademi Komutanı Celalettin Bacanlı,Maliye ve Hukuk Danışmanı Dilek Bacanlı, Hukuk Danşmanı Songül Ünlü ve Tiyatro Sanatçısı Güven Besimoğlu'nun da katkatıldığı programa Akdağmadeni Belediye Başkanı İrfan Coşkun, Belediye Başkan adaylarından Nazım Altun da katıldı.Ankara Altındağ Belediye Başkan adayı Asım Balcı program öncesi ziyarette bulunarak başarı dileklerinde bulundu.
                Ulucanlar Sanat Sokağı'nda düzenlenen sanat etkinliğinin sunuculuğunu Sanatçı-Senarist Serap Besimoğlu'nun yaptığı etkinlikte Dernek Başkanı Osman Özdemir, Ressam Aynı zamanda etkinliğin küratörü Selma Bora, Akdağmadeni Belediye Başkanı İrfan Coşkun, Barolar Birliği eski Başkanı Erzan Erzurumluoğlu, eski Bakanlardan Lütfullah Kayalar ve Milletvekili Ali Keven konuşma yaptılar. Duygu dolu anların yaşandığı açılış konuşmalarında, Akdağmadeni'nde geçirdikleri çocukluklarını bir kez daha yaşadıklıklarını ifade ettiler.
               Sergide sanatın her alanından eserler yer alırken, yazar ve şairler de okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladılar. Akdağmadeni Belediyesi'nin de destek verdiği etkinlik açılışında konuklara  Akdağmadeni'nin meşhur yumurta tatlısı ve salep ikram edildi.
                Program sonunda maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Küratör Selma Bora, Belediye Başkanı İrfan Coşkun, MEDİPARK TIP MERKEZİ sahibi Bilal Aydın, Başpınar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz ve Yazanlar İnşaat Sahibi Yusuf Yazan'a plaket taktim edildi .Küratör Selma Bora, ''Katkılarından dolayı derneğimiz ve kendi adıma teşekkür ediyorum'' dedi.
            Böyle güzel bir sanat etkinliğine imza atan Akdağmaden'lileri kutluyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları