https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA 1 MAYIS KUTLANDI

Başkent Ankara'da 1 Mayıs kutlamalarının adresi Tandoğan Meydanı oldu.Erken saatlerde, Atatürk Kültür Merkezi'nde buluşan binlerce insan Tandoğan Meydanını doldurdu.

02.05.2019 13:45 tarihinde yayınlandı 207 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA 1 MAYIS KUTLANDI
 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde  güvenlik tedbirlerinin üst düzeyde olduğu alana girişler dört yerden sağlanırken, Özel Harekat  polisleri meydanda kuş uçurtmadı. Toplam 6 sendikaya bağlı üyeler alanda yerlerini alırken, 5 bin 800 emniyet mensubu görev başındaydı.Sağlık ekipleri de alanda hazır bekletildi.
   Ankara Dikimevi'nden yürümeye başlayan yurttaşlar ise Kolej Meydanında bir araya geldiler. 
   Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Örgütü ise, Ankara örgütüyle birleşerek Tandoğan'a gidişi sırasında  Emniyet Güçlerinin konvoyun önünü kesmesi, geçişleri sınırlaması tatsızlıklara sebep oldu. Bayram havasında geçen yürüyüşe gölge düşsede Milletvekillerinin ve partililerin  sağ duyulu davranmaları neticesinde yürüyüş olaysız devam etti. 
    Tandoğan Meydanında ki konuşmaların ardından, konser vermek için sahneye ilk olarak Çankaya Belediyesi Grup Teneke ve ardından Moğollar çıktı. Konserin ardından, halaylar çekilerek 1 Mayıs olaysız bir şekilde son buldu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları