https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA'DA ''100 YILIN ÇOCUKLARI'' RESİM YARIŞMASI

Dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerde kutlanacak.

20.04.2020 12:36 tarihinde yayınlandı 148 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA'DA ''100 YILIN ÇOCUKLARI'' RESİM YARIŞMASI
      Ankara Büyükşehir Belediyesi, ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' ve ''Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluşunun 100. yılı'' nedeniyle resim yarışması düzenledi.  Ankara Kent Konseyi ve Atatürkçü Düşünce Derneği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen ''100 Yılın Çocukları'' isimli resim yarışması için başvurular 20 Nisan'a kadar Büyükşehir Belediyesi internet adresinden yapılacak.
           Yarışmaya ilköğretim seviyesindeki öğrenciler bir eserle başvurabilecekler. Yarışma sonuçları ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan seçici kurul tarafından 23 Nisan tarihinde açıklanacak. 
          ''100 Yılın Çocukları'' isimli resim yarışmasında birinci elektrikli bisiklet, ikinci elektrikli kaykay, üçüncü ise dağ bisikleti ile ödüllendirilecek. Eserler, 20 Nisan tarihine kadar ''kültüretkinlikleri@ankara.bel.tr''  e-posta adresi üzerinden fotoğrafı çekilerek gönderilecek.
            Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınından Başkentli miniklerin olumsuz etkilenmemesi için yeni bir psikososyal model anlayışını geliştiren çalışmayı da hayata geçirdi. Resim yapma, kitap okuma, deney yapma, el kaslarını güçlendirme ve spor aktivitelerini kapsayan eğitimleri görüntülü olarak gerçekleştiren uzman eğitmenler, çocukların evde sıkılmadan eğlenerek öğrenmelerine katkıda bulunacak.
            Teşekkürler Mansur Yavaş...
          
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları