https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA ÇUBUK TURŞU VE KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bu sene 14'sü organize edilen Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 5-6-7-8 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

04.09.2019 15:57 tarihinde yayınlandı 363 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA ÇUBUK TURŞU VE KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR
          Tarih içinde adını ilk kez 1402 yılında Çubuk Ovası'nda yapılan Ankara Savaşı ile duyuran, tarihsel önemini bu savaştan alan Çubuk, adını Selçuklu komutanlarından Çubuk Bey'den aldığı ifade ediliyor. 36 bin nüfuslu (Merkez)  Çubuk, geleneksel hale getirdiği Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 8 Eylül 2019 tarihinde, saat 17.00'de, Yıldırım Beyazıt Kavşağındaki Çubukabad Parkı'nda başlıyacak. Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, Başkan Yardımcıları, Türki Cumhuriyetleri Büyükelçileri, bazı vekiller, bürokratlar, STK temsilcileri, halk oyunları ekipleri ve vatandaşların katılımıyla, kortej yürüyüşü ile start alacak.
           Dünyanın en kaliteli ve en lezzetli turşuları diye adlandırılan Çubuk Turşusu'nun her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çubuk Festivali kapsamında gösteriler, yarışmalar, çocuk etkinliklerinin yanı sıra Türkiye'nin önemli isimleri de sahne alacak.
            5 Eylül Elif Buse Doğan, 6 Eylül Bora Duran, 7 Eylül Ebru Yaşar, 8 Eylül Zafer Albayrak,  Özgür Eren ve Engincan  konserleriyle festival son bulacak.
            Çubuk  Belediyesi'nin bir ilke imza atarak başlattığı festival, dünyaya açılan bir pencere özelliği taşıyor. Aynı zamanda Çubuk için, maddi manevi bir çok kazanç sağlıyor.
           Son yıllarda hem ekonomik, hemde sosyal-kültürel açıdan büyük gelişme gösteren Çubuk, giderek marka halini alıyor.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları