https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA ÇERKES DERNEĞİ KAHVALTIDA BULUŞTU

Sivil Toplum Kuruluşu olan, Çerkes Derneği'' 1961 yılında Ankara'da kuruldu. Çerkes kültürünü, gelenek ve göreneklerini nesillere taşımayı, yaşatmayı amaçlayan dernek, üyelerine folklor, dil, mızıka,resim ve bunun gibi bir çok kurslar vermektedir.

31.07.2019 14:47 tarihinde yayınlandı 247 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA ÇERKES DERNEĞİ KAHVALTIDA BULUŞTU
 Derneğin yeni yönetim Kurulu Üyeleri,  tanışma amaçlı kahvaltı düzenledi. Ankara Yaşamkent Sosyal Tesisleri'nde verilen tanışma kahvaltısına yaklaşık 250 kişi katıldı.Tatil dönemi olmasına rağmen, üyelerin ilgisi yoğun oldu. Etkinlikte, yeni döneme ilişkin dilek ve temenniler dile getirilirken, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Yeni Yönetim Kurulu  Bislan Jalouga başkanlığında, şeffaf ve katılımcı bir dernekçiliği hedeflediklerini, şimdiye kadar yapılmamış farklı etkinlikler yapmayı, Çerkes'lerin  dernekle ilgili beklentilerini karşılamaya çaba göstermeyi amaçladıklarını dile getirdiler.
Çerkes Derneği üyelerinin aileleriyle birlikte güzel vakit geçirdiği etkinlikte, yeni dönemin başlangıcını ve değişimin JİLE'yi temsil etmesi amacıyla tesisin bahçesine, en genç ve en yaşlı üye tarafından fidan dikildi.
Yönetim Kurulu tarafından, dernekte oluşan bu güzel birlikteliğin ve umudun, gelecek kuşaklara kök salması temenni edildi.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları