https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA ÇANKAYA BELEDİYESİ COVİD-19 EYLEM PLANI HAZIRLADI

Ankara Çankaya Belediyesi, Kültür ve Sanat Merkezleri ile Kurs ve Eğitim Merkezleri için kapsamlı COVİD-19 Eylem Planı hazırladı.

13.08.2020 20:57 tarihinde yayınlandı 100 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA ÇANKAYA BELEDİYESİ COVİD-19 EYLEM PLANI HAZIRLADI
      Mart ayından bu yana Başkentli sanatsever ve kursiyerlerinden uzak kalan Çankaya Belediyesi merkezleri, Eylül ayından itibaren kademeli olarak yeniden hizmet vermeye hazırlanıyor. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, Oran Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi, Yılmaz Güney Sahnesi, Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Cemevi ile 27 Çankaya Evi, sanat galerisi ve kurslar için hazırlanan 34 maddelik plana göre tüm merkezlerdeki yüzey temizliği ve dezenfeksiyon çalışması için Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ''Biyosidal Ürün Ruhsatı'' bulunan dezenfektanlar kullanılacak. Tüm merkezlerde kapalı alanda 8 metrekareye, açık alanlar ve galerilerde ise 4 metrekareye bir kişi düşecek şekilde personel, ziyaretçi ve izleyici planlaması yapılacak. 
      Kültür merkezlerinde biletler, dijital ortamda yapılabilecek şekilde düzenlenecek. Dijital biletlerin etkinlik salon girişlerinde teması engellemeye yönelik barkod veye kare kodlu olmasına önem verilecek.
      Bu merkezlerin fuayeleri, etkinlik salonları ve kulislerde bulunan soğutma ve ısıtma sistemleri kullanılmayacak.Merkezi havalandırma sistemleri bulunan merkezlerin havalandırması doğal hava sirkülasyonu sağlanacak şekilde düzenlenip, havalandırma sistemlerinin bakımı ve filtre değişimi yapılacak.
     Kültür merkezleri fuayelerinde etkinlik öncesi için giriş kapısına belirlenen kapasitenin aşılmaması doğrultusunda içeriye girimesini engelleyecek bir uyarıcı/engelleyici (şerit bariyer vb.) konulacak.Etkinlikten sorumlu personel tarafından bu kuralların uygulanması denetlenecek. 
        Alınan tüm önlemler için Ankara Çankaya Belediyesine teşekkür ederiz. Bize düşen görev ise tüm bu düzenlemelere uymak...
 
HABER.SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları