https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE İÇİN KÖY MERKEZİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi.

15.10.2020 17:14 tarihinde yayınlandı 85 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE İÇİN KÖY MERKEZİ
     Toplum sağlığını önceleyen projelere imza atmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Lokman Hekim Üniversitesi ile ''Alkol ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Özgür Köy Projesi'' için ortak çalışma kararı aldı. Başkan Mansur Yavaş ve Lokman Hekim Üniversitesi Rektörü Bülent Gümüşel tarafından imzalanan protokolle Başkent'te uyuşturucu maddeyle mücadele edilecek.
      Protokol imza törenine Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, Lokman Hekim Üniversitesi Genel Sekreteri Prof Dr. İsmet Şahin ve bölüm dekanları katılırken, protokol kapsamında geçmiş dönemlerde inşaatı tamamlanan ancak atıl durumdaki Büyükşehir Belediyesine ait Temelli Rehabilitasyon Merkezi, uyuşturucu maddeyle mücadele edenlere kapılarını açacak.
     Özgür Köy Merkezi'nde ayrıca üniversitenin görevlendirdiği yöneticiye bağlı olarak tıp doktoru, psikiyatrist, psikolog ya da sosyal hizmet uzmanı bulunacak.
     Büyükşehir Belediyesi, amacına uygun olarak yoksul ve kimsesiz bağımlı bireyler için de Temelli Özgür Köy Merkezi'nin toplam kapasitesinin yüzde 10'unu geçmeyecek şekilde talepte bulunabilecek. Kurulacak atölyelerde uyuşturucu madde bağımlıları hobi ve mesleki faaliyetlere yönlendirilecek.
    20 bin 485 metrekarelik alana sahip olan merkezin ihtiyaç halinde proje alanının yeni inşaatlarla genişletilmesi Büyükşehir Belediyesinin kontrolünde olacak. 25 yıl süreyle ortak proje kapsamında işletilecek.
      
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları