https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN İZMİR'E YARDIM ELİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ege Denizi'nde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası İzmirli vatandaşların yaralarını sarmak için çalışmalar yapıyor.

05.11.2020 14:06 tarihinde yayınlandı 64 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN İZMİR'E YARDIM ELİ
       Deprem bölgesini ziyaret eden Başkan Yavaş, İzmirli vatandaşlara gıda yardımı için Halk Ekmek Mobil Ekmek Fırını'nı ve Belpa Mutfağı ekiplerini seferber etti.
        İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan Aşık Veysel Rekreasyon Alanında konuşlanan Belpa Mutfak ekipleri ve Halk Ekmek Mobil Mutfağı, 15 masa ve 60 sandalye ile 9 çadır kurarak; günlük 3 bin kahvaltı, 3 bin öğle yemeği, 3 bin akşam yemeği kapasitesiyle vatandaşlara gıda yardımında bulunuyor. 7 bin sıcak içecek imkanı sunan Belpa Mutfağı aynı zamanda su desteğini de sürdürüyor. Halk Ekmek Mobil Fırın ise günlük 12 bin ekmek üreterek, İzmirli vatandaşa dağıtıyor.
      Vatandaşlara 100 bin maske dağıtımı yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına da bin kilogram mama desteğinde bulunuyor.
       İzmirli vatandaşlara destek olmak için bölgeye giden Başkan Yavaş, yapılan yardımlarla ilgili sosyal medyadan, ''Belpa Mutfağımızda mesai arkadaşlarımız Aşık Veysel Rekreasyon Alanında İzmirli kardeşlerimizin sıcak yemek, su, ekmek, ve maske ihtiyaçlarını karşılıyor. Aynı zamanda vatandaşlarımızın toplanma alanlarına mobil tuvalet yerleştirdik. Depremden etkilenen can dostlarımıza da mama desteğinde bulunuyoruz. İş birliği içerisinde çalışmayı ve tüm imkanlarımızla İzmir'in yanındayız'' açıklamasında bulundu.
       Her zaman, en güzel işlerle halkın yanında olan Mansur Yavaş'a teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları