https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN DOPDOLU ZAFER BAYRAMI PROGRAMI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ''30 Ağustos Zafer Bayramı''nın 98. yılı nedeniyle 28-29-30 Ağustos tarihlerinde özel bir kutlama programı hazırladı.

28.08.2020 14:10 tarihinde yayınlandı 175 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DEN DOPDOLU ZAFER BAYRAMI PROGRAMI
      Söyleşiden sergiye, konserden anma programına kadar üç gün sürecek etkinlikler pandemi süreci nedeniyle vatandaşlara kapalı olarak gerçekleştirilecek. Başkent'in billboardları, bulvar ve caddeleri Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süslenecek.
       Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan etkinlik programı dopdolu içeriğiyle Başkentlilere yakışır bir şekilde kutlanacak.
        Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında 1922 yılında Dumlupınar'da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun 98. yıl dönümünde ilk etkinlik 28 Ağustos Cuma günü saat 14.30'da  Zafer Çarşısı'nda  açılacak ''Milli Mücadelemiz ve Atatürk'' konulu karma sergi ile başlayacak. COVİD-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına göre sınırlı sayıda vatandaşın içeri alınacağı sergi, aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde 4 Eylül tarihine kadar sanal turla gezilebilecek.
         Sosyal mesafenin korunacağı ikinci etkinlik ise 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü saat 20.00'da Milli Mücadelenin dönüm noktası olarak kabul edilen Duatepe'de yapılacak.
         Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları ve ABB TV'den canlı olarak yayınlanacak olan Akademisyen Prof. Dr. Tufan Gündüz'ün anlatımıyla ''Zafere Giden Yol: Duatepe'' isimli söyleşinin gerçekleştirileceği alana 50 genç ellerinde Türk Bayraklarıyla gelecek.
         Başkentliler, Büyük Zaferin 98. yıl dönümü olan 30 Ağustos 2020 Pazar günü 50. Yıl Parkında düzenlenecek olan ''30 Ağustos Zafer Konseri''ni ise evlerinden izleyebilecek.Dünyaca ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun saat 20.00'de vereceği ''Mustafa Kemal Atatürk Güneşin Askerleri'' isimli konserle zaferin ruhu müzik ziyafeyiyle bütünleşecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları