https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ'TAN ÇOCUKLARA EĞİTİM DESTEĞİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi nedeniyle uzaktan eğitim görmesi gereken ancak bilgisayarı ya da interneti olmayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının kullanımına Büyükşehir Belediyesinin bilgisayarlarını açtı.

26.09.2020 13:16 tarihinde yayınlandı 180 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ'TAN ÇOCUKLARA EĞİTİM DESTEĞİ
 Corona virüs salgın sürecinde zor dönemden geçen ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak amacıyla birçok yardım kampanyasına imza atan Başkan Yavaş, yeni eğitim öğretim döneminde uzaktan eğitim alan çocuklara bilgisayar desteği vereceğini açıkladı. 
  Başkan Yavaş, ''Belediyemize bağlı 47 birimde toplam 869 bilgisayarın yer aldığı ve salgın tedbirlerinin gözetildiği çalışma alanları hazırladık. Pandemiden ekonomisi olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerinin evlatlarına öncelik vererek randevu ile hizmete açacağız'' dedi.
     Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyularak 2. sınıftan lise son sınıf öğrencisine kadar Aile Yaşam Merkezleri, Kadınlar Lokali, Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi, Gençlik Merkezleri ve Çocuk Meclisi'nde bilgisayar odaları hazırlandı.
    28 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren bu hizmetten yararlanmak isteyen öğrenciler, randevu alarak 09.00-17.00 mesai saatleri içinde bilgisayarları kullanabilecek. Merkezlere girişlerde maskeleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek öğrenciler, uzman rehberler eşliğinde bilgisayar odalarından yararlanabilecek. Velilerin HES kodu sorgulanacak ve yaşları küçük olan öğrenciler velileri eşliğinde merkezlere kabul edilecek.
    Her zaman halkın yanında olan Başkan Yavaş'a tüm yaptıkları için teşekkürler..
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları