https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANKARA, HEYKELİNE KAVUŞTU

Ankara Çankaya Seğmenler Park'ından 2016 yılında bakım yapılacağı gerekçesiyle kaldırılan İlhan Koman heykeli, yeniden yerine kondu.

17.05.2019 15:30 tarihinde yayınlandı 416 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANKARA, HEYKELİNE KAVUŞTU
Seğmenler Parkı'ndan  3 yıl önce  ''Bakım için götürülüyor'' denilip kaldırılan, sonra çalındığı iddia edilen heykel, Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin  mücadelesiyle   eski yerini aldı.
           Heykelin İtalya'da bulunan orijinal kalıbı, Ankara'ya getirip yeniden yapıldı. Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın göreve gelmesiyle heykel yeniden yerini aldı.
             Heykelin açılış törenine, Mimarlar Odası'nın ev sahipliğinde, Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, ve vatandaşlar katıldı.
             Açılış konuşmasında Mansur Yavaş, ''Kent tarihinde ne varsa yerine getirilecektir. Bizim arzumuz, Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği başkenti, otel olmaktan çıkarıp, dünyanın ileri gelen başkentleriyle yarışır hale getirmek. Görev süremiz içerisinde, Ankara'nın her bölgesinde tiyatroların ve sanat merkezlerinin açıldığını göreceksiniz. Hayırlı olsun'' diye konuştu.
              Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ise, Heykelin yeniden yerine konmasından mutluluk duyduğunu ifade etti. Yavaş ve Taşdelen'e desteklerinden ötürü teşekkür ederek, plaket sundu.
               Başkent Ankara'ya her zaman sahip çıkacaklarını söyleyen Taşdelen de ''Hem Ankara'da hem de Türkiye'de her şey çok güzel olacak'' dedi,
                Açılış'ta, çello ve keman sanatçıları popüler klasik müzik eserlerini seslendirdiler.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları