https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ANILARDA ANKARA SERGİSİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ'NDE

Başkentin ''Bilinmeyen'' fotoğraflarının yer aldığı ''Anılarda Ankara:Unutulanlar ve Hatırlananlar'' sergisi 21 Ekim 2019 tarihinde açıldı.

25.10.2019 09:37 tarihinde yayınlandı 327 defa okundu 0 defa yorumlandı
ANILARDA ANKARA SERGİSİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ'NDE
Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde  (ÇSM) açılan sergide koleksiyoner Dr. Koray Özalp'in yaklaşık 25 yıldır topladığı 98 fotoğraf yer alıyor.
        Asıl mesleği Diş Hekimliği olan Özalp, 1962 yılında babasının memurıiyeti nedeniyle küçük yaşlarda Ankara'ya geldi. 40 yaşından sonra Ankara'ya ait fotoğraflar toplamaya başlayınca kente olan ilgisi arttı. Sadece fotoğraf değil, her türlü kağıt ve belge de topladı.Özalp, Ankara'yı sevmeye başladıkça başka bir yerde yaşamanın mümkün olmadığını, kendisine kenti sevdirenin Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet'i olduğunu fark etti.
           Ankara'ya ait kartpostal, fotokart, fotoğraf ve belge toplamaya başladığım zaman, elbette sonunda nereye varacağını, bunlarla ne yapacağımı düşünmemiştim diyen Özalp şöyle devam etti, ''koleksiyonum büyüyünce,konularına göre ayırmaya başladım: Birinci, İkinci, Üçüncü Meclislerimiz, Atatürk Orman Çiftliği, Meslekler ve Sosyal Hayat, Ankara'da Ticari Hayat, Ankara Otelleri, Ankara'nın Diplomatik Tarihi, Ankara Posta Tarihi diye. Yıllar içinde yurt içi ve yurt dışında yarışmalara katılan bazı temalarım madalyalar aldı.
           Zamanın tanığı fotoğraflarda geçmişe ait yaşam parçalarının tanık olunacağı sergide aynı zamanda Dr. Kadri Anafarta'nın da ahşap heykelleri yer alıyor. Fotoğraf ve heykelleri merak edenler, 28 Ekim 2019 tarihine kadar sergiyi gezebilir.
          Bu kaçırılmayacak sergi için Koray Özalp ve Kadri Anafarta''ya teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları