https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AMERİKAN SULU BOYA DERNEĞİNİN İLK İMZA ÜYELİĞİNİ HAK EDEN TÜRK RESSAM

Ressam Rukiye Garip, Amerikan Sulu Boya Derneği'nin 153'ncü uluslararası sulu boya sergisine, jüri değerlendirmesi sonucu ''Balıklar'' isimli çalışmasıyla, imza üyeliğini hak eden ilk Türk oldu.

10.01.2020 10:30 tarihinde yayınlandı 273 defa okundu 0 defa yorumlandı
AMERİKAN SULU BOYA DERNEĞİNİN İLK İMZA ÜYELİĞİNİ HAK EDEN TÜRK RESSAM
          Sanatçımız, 1964 Bartın doğumlu olup Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nü bitirdi.Mezun olduktan sonra stilist olarak çalışıp bir yandan da seramik atölyesinde el dekorları yaptı. 1987 yılında bir grup arkadaşıyla seramik atölyesi açan Garip, 1989 yılında resim öğretmenliğine başladı.Değişik il ve okullarda görev yaptı. 
          Rukiye Garip, 20 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra  şu an Balıkesir'de  kendi atölyesinde çalışmalar yapıyor. Özellikle sulu boya eserler çalışarak çok güzel resimlere imza atıyor. Yaptığı çalışmaları sosyal medyadan paylaşarak takipçilerinin beğenisine sunan sanatçımız,aynı zamanda satışta yapıyor. 
          Son derece gerçek çalışmalar yapan Garip, ''Doğada bana güzel gelen her şey resimlerime konu olabilir. Hızla yok olan, geri dönüşü mümkün olamayacak doğal güzellikleri mümkün olduğunca resimlemek istiyorum. Detaylardan kurtulmak değil küçücük, güzel, bana mutluluk veren detayları fark etmek ve fark ettirmek istiyorum. Asıl ayırt edici özelliğin detaylarda gizli olduğunu düşünüyorum. Mavinin ve yeşilin huzur verici etkisini, resimlerimde kullanmaktan hoşlanıyorum'' diyerek hissettiklerini anlattı.
            Sanatçımızın,(154 yıllık dünyanın en köklü sulu Boya Derneğ)i'nin imza üyeliğini hak eden ilk Türk ressam oluşunu kutluyoruz. Başarılar diliyoruz.
 
HABER: SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları