https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ALTINKÖY'DE HASAT ŞENLİĞİ

Türkiye'nin llk açık hava müzesi olan başkentteki Altınköy Açık Hava Müzesi'nde Hasat Şenliği düzenlendi. Bu yıl 5. yapılan şenlik, renkli görüntülere sahne oldu. Şenliğe katılanlara, köy fırınında pişirilen ekmekler ikram edildi.

23.07.2019 10:07 tarihinde yayınlandı 256 defa okundu 0 defa yorumlandı
ALTINKÖY'DE HASAT ŞENLİĞİ
           Ankara Altındağ ilçesi Beşikkaya  Mahallesi'ndeki, ''5. Hasat Şenliği'' buğday biçilmesi ve değirmende öğütülmesiyle başladı.Şenliğe katılanlar köy meydanına sembolik olarak kurulan harman yerinde buğday ayıklayıp, hasadı yapılan buğdayın ekmek olma yolculuğuna tanıklık etti.Fırından çıkan ekmekler şenlik için alana gelenlere ikram edildi.
         Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Karabudak, amaçlarının köy halkının yaşam şartlarını şehirde yaşayanlara hatırlatmak ve vatandaşları köydeki doğal yaşama teşvik etmek olduğunu söyledi.
         Karabudak,  bölgede 5 ayrı köyün olduğunu hatırlatarak, ''Biz, bu köylerimizi de kapsayacak şekilde, büyük şenlikler yapacağız. Vatandaşların nefes alabilecekleri bir yer olması açısından Altınköy bir misyon yüklendi. Aslında Altınköy, açık hava müzesi ama müzeden ziyade biz burayı yaşam alanı haline getirmeye çalışıyoruz'' diye konuştu.
         Altınköy gece saat 24'e kadar açık olup, isteyenlerin buraya gelip gözlemesinden bazlamasına, bulgurundan tanesine kadar her şeyi bulabileceği bir yer. Özellikle şehir hayatından sıkılmış kişilerin mutlaka gezmesi, görmesi gereken bir müze.
 
HABER.SEMA KUMRULU/ ANKARA

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları