https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESİ'NDE FAYTON ATLARINI KORUMA ALTINDA

Ankara Altındağ Belediyesi geçtiğimiz günlerde, İzmir'de ulaşımdan çektirilen 6 fayton atına sahip çıktı.Atlar, Altınköy Açık Hava Müzesi'nin neşe kaynağı oldu.

29.08.2019 10:45 tarihinde yayınlandı 235 defa okundu 0 defa yorumlandı
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESİ'NDE FAYTON ATLARINI KORUMA ALTINDA
   Fayton atlarının kötü muameleye maruz bırakılması üzerine, Türkiye genelinde çeşitli illerde faytonculuk faaliyetlerinin yasaklanması pek çok atı özgürlüğüne kavuşturdu. Altınköy Müzesine getirilen bu 6 at doğal hayata bırakıldı. Altınköy'ün neşe kaynağı olan atlar, kısa sürede uyum sağladı. Atların bakımları Altındağ Belediyesi veteriner hekimleri ve seyisler tarafından düzenli olarak yapılıyor.
   Altındağ'daki sokak hayvanları başta olmak üzere, tüm hayvanları koruma konusunda büyük özveri gösteren Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, ''Haflinger cinsi 2 erkek, 4 dişi toplam 6 at korumamız altında. Hepsi Avusturya kökenli değerli, özel atlar. Veteriner hekimlerimiz ve buradaki seyislerimiz onlarla yakından ilgileniyor. Atlar son derece sağlıklı ve mutlu. Altınköy'e gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldular.Bizim korumamız altında ömürlerini geçirmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız'' ifadelerini kullandı. Başkan Balcı, atları yakından görmek isteyen herkesi, Altınköy Açık Hava Müzesi'ne davet ettiğini sözlerine ekledi.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları