https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ALİ ÇAĞLAYAN RESİM SERGİSİ HERA ANTİK SANAT GALERİSİ'NDE

Ressam Ali Çağlayan'ın sergi açılışı 19 Ekim 2019 tarihinde yapıldı. Ankara Kalesi Hera Antik Sanat Galerisinde açılan sergide yağlı boya, sulu boya çalışmaları çok beğenildi.

21.10.2019 11:32 tarihinde yayınlandı 321 defa okundu 0 defa yorumlandı
ALİ ÇAĞLAYAN RESİM SERGİSİ HERA ANTİK SANAT GALERİSİ'NDE
         Çağlayan 1943 yılında Divriği'nin Kuluncak köyünde doğdu.O tarihte köyünde ilkokul olmadığı için Kangal ilçesine bağlı Kabakçevliği köyündeki ilkokuldan mezun oldu. Ardından Yıldızeli Pamukpınar  İlköğretmen okulunun yatılı kısmına giren sanatçı şu an Prof. olan Ressam Şafak Gökşin ve Ressam İsmail Avcı'dan resim dersleri aldı. 1965 yılında öğretmen olarak, Edirne'nin Keşan ilçesinin Sazlıdere köyünde çalışmaya başladı.
            Ressamımız 1973 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı Resim-İş kursunda Ressam Şeref Bigalı'dan renk ve kompozisyon dersleri aldı.Ardından  1987 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini bitirdi. Ankara'da resim öğretmenliğinden emekli olduktan sonra resim çalışmalarına ağırlık verdi.
            Türkiye'de çeşitli koleksiyonlarda yapıtları bulunan Ali Çağlayan'ın Amerika, Avrupa Sanat Müzelerinde, Ankara'da ise Milli Kütüphane, Büyükşehir ve Altındağ Belediyelerinin Kültür ve Sanat Galerisinde, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunda  da eserleri yer almaktadır.
            Evli ve dört çocuk babası olan ressamımız halen kendi atölyesinde yağlı boya çalışmalarına devam ediyor.
            19 Ekim 2019 tarihinde açılış yapan "Ali Çağlayan Resim Sergisi'' 30 Ekim'e kadar sanatseverleri bekliyor.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları