https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ALEVİ İNANÇ BİRLİĞİ VAKFI TARAFINDAN AŞURE LOKMASI GÜNÜ DÜZENLENDİ

Alevi İnanç Birliği Vakfı tarafından, ''Muharrem Ayı Matemi'' münasebetiyle Ankara Hamamönü Kabakçı Konağı'nda Aşure Lokması Günü düzenlendi.

28.09.2019 11:03 tarihinde yayınlandı 534 defa okundu 0 defa yorumlandı
ALEVİ İNANÇ BİRLİĞİ VAKFI TARAFINDAN AŞURE LOKMASI GÜNÜ DÜZENLENDİ
          26 Eylül 2019 tarihinde düzenlenen,Muharrem Ayı Matemi, Aşure Lokması programına  CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, AKP Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Tarihçi, Araştırmacı Yazar Kadıncık Ana Dernek Vakfı Başkanı Gönül Akkuş, Uluslararası Siyaset Ekonomi ve Strateji Araştırma Merkezi (USESAM) Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip  Erdoğmuş, Aşık, Eğitimci Selahattin Dündar, İran Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Mahmut Sıtkızade, İyi Parti Altındağ İlçe Teşkilat Başkanı Kadir Kapucu, Saadet Partisi GİK Üyesi, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Başkan Yardımcısı Muammer Bilgiç katıldı.
        Program İstiklal Marşı, saygı duruşu ile başladı. Protokol konuşmalarının ardından, konuk sanatçılar Aşık Selahattin Dündar, Muzaffer Şahin ve Zakir Abidin Aslan deyişleri ile devam etti. Türk Halk Müziği Sanatçısı Gülseren Kılıç,misafir olarak geldiği programa bir mersiye ile katıldı. Açılış Gülbengi ardından aşure dağıtıldı.
       Alevi İnanç Birliği Vakfı Genel Başkanı Faruk Ali Yıldırım, konuklara ve basın mensuplarına geldikleri için teşekkür ederek, konuşmasına Hz. İmam Hüseyin'in, ''En büyük Cihat, zalimin karşısına çıkıp, (Sen haksızsın) demektir. İnsan aklı, ancak hakka uymakla mükemmelleşir'' sözüyle başlayarak günün önemine değindi.
       CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, ''1380 yıl önce, 72 insan şehit edildi..Biz bu gün burada, Hak-Adalet-İnsanlık adına Kerbela'daki çığlığı, dirilişi anıyoruz'' diye hislerini dile getirdi.
        Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ise, ''Alevi İnanç Birliği Vakfı'nın Muharrem Ayı Matemi vesilesiyle düzenlediği (Aşure Lokması)'na  Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan ile katıldık. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim, yapılan hayırları da kabul eylesin inşallah'' dedi.
       Muharrem Ayı Matem'' programını düzenleyen Alevi İnanç Birliği Vakfı Başkanı'na ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 
HABER: SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları