https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ALANYA'DA SANAT VE GÜLSEMEN YILDIRIM

Alanya'da yaşayan Ressam Gülsemen Yıldırım, Sultanahmet İMML mezunu. İstanbul'da sahibi olduğu ''İnfinity'' reklam ajansında uzun yıllar Grafik Tasarım ve Ajans hizmeti verdi.

26.08.2019 09:45 tarihinde yayınlandı 637 defa okundu 0 defa yorumlandı
ALANYA'DA SANAT VE GÜLSEMEN YILDIRIM
    Ressam Yıldırım, yaklaşık 5 yıl önce yerleştiği Alanya'da devam ettirdiği mesleğinin yanısıra, evinde oluşturduğu atölyesinde, hayatının her döneminde aşık olduğu resim sanatını üretmeye devam ediyor. Daha çok gerçeküstü ve figür  çalışmaları yapan ressamımız, ''Kendi yaşadıklarımı, hissettiklerimi ya da şahit olduklarımı içselleştirerek tuvale yansıtıyorum. Çocukluğumdan beri okuduğum psikoloji  kitapları ve hayal gücüm bir anlamda sanatıma rehberlik etti diyebilirim'' diye konuştu.
            Ressam Yıldırım'ın eserleri duygu durumu aktarımı ve Kızılderili tarih ve kültür gibi aktarımı ayrı çizgi içeriyor gibi görünse de, dikkatle incelendiğinde varılan sonuçun, İnsan olduğu gözleniyor. 
            Uluslararası Ressamlar Derneği Başkan Yardımcılığı, Çağdaş Ressamlar Derneği Alanya Bölge Temsilciliği yapan Yıldırım, Fırtına Müzik ve Yusuf Benli Müzik merkezlerinde bağlama eğitimi aldı ve koro çalışmalarına katıldı.
            Alanya'da Kültür Merkezi ve Kızıl Kule'de resim sergisi açan sanatçımızın, İstanbul'da 25 ressamdan oluşan, ''Farklı Gezintiler Sanat Grubu'' bulunuyor. Yıldırım, yılda iki kez küratörlüğünü yaptığı resim sergileri açıyor. Yıldırım, ''Amacım sergi açmaktan daha çok, farkındalık yaratmak'' diye konuştu.
            Sanatçımız Gülsemen Yıldırım'ı kutlar başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları