https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSULU GÜREŞÇİLER MİNDERİN TOZUNU ATTIRDI

Aksu Belediyespor Kulübü’nün minder güreşçileri iki ay gibi kısa sürede 70’in üzerinde madalya alarak, büyük bir başarıya imza attı. Kulüp Başkanı Mehmet Selvi sporcularıyla övündüğünü ifade ederken hedefin Avrupa ve Dünya Şampiyonası olduğunu vurguladı.

29.01.2020 13:34 tarihinde yayınlandı 156 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSULU GÜREŞÇİLER MİNDERİN TOZUNU ATTIRDI
   Güreş takımının antrenmanında gazetecilerle bir araya gelen Kulüp Başkanı Mehmet Selvi “25 Kasımdan beri minder güreşinde 70’in üzerinde madalya aldık. 3 tane Türkiye Şampiyonu çıkardık, 2 tane Türkiye finalistimiz var, ana liglerde 2 tane ikincimiz bulunmakta. Geçen gün Balıkesir’de yapılan müsabakalarda 12 sporcumuz Türkiye şampiyonası için vize aldı.” diye konuştu.
   Kulübün 65 güreşçisi olduğunu ifade eden Selvi, “Biz minder güreşinde bizden beklenenin üzerinde bir performans ve başarı sergiledik. Bu da teknik ekibimizin, yönetimimizin ve sporcularımızın uyumlu çalışması ile oldu. Hedefimiz Avrupa ve Dünya Şampiyonu çıkarmak. Sporcularımızın hepsi Aksu’nun evladı. Hepsinin ilerde birer İsmail Ogan olacağından eminim. Belediye Başkanımız Halil Şahin her zaman yanımızda, bizden desteğini hiç esirgemediği için teşekkür ediyorum. Kulüp olarak sporcularımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. İş adamı Şahin Kırbıyık ve İsa Şimşek bizlere destek oluyor. Özellikle Şahin Kırbıyık yadsınamaz şekilde bizlere destek veriyor. Sporcu dostu Kırbıyık’a çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
   Bu sene yapılacak olan Kırkpınar Güreşlerine iddialı hazırlandıklarını kaydeden Selvi, “En az 10 sporcumuzdan madalya bekliyorum” dedi. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları