https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU ZABITADA’DAN KURBAN DENETİMİ

02.08.2019 13:13 tarihinde yayınlandı 277 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU ZABITADA’DAN KURBAN DENETİMİ
    Aksu Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklarını tamamladı. Belediye ekipleri, ilçe sakinlerinin huzurlu bir bayram geçirmesi için gerekli önlemleri alırken, kurban satış ve kesim yerlerini de belirledi.
Aksu’da kurban satış noktaları, Barbaros Mahallesi Serik Caddesi yanı, Güzelyurt Mahallesi Mezarlık yanı, Soğucaksu Mahallesi Atatürk Bulvarı eski çarşamba pazarı alanı olarak belirlendi.
Kurban kesim noktaları ise;  Cihadiye’de bulunan Pınarlı Eğitim ve Kültüre Hizmet Derneği’ne bağlı Hilmiye Öğrenci Yurdu, Pınarlı Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde bulunan Vera Kırtasiye Hayvancılık Org. Turz. Gıda. Özel Eğt. San. Ltd. Şti’ye ait kesim yeri ile Aksu Eğitim ve Kültür Derneği Arifiye Öğrenci Yurduna ait kesim alanı kesim yeri olarak açıklandı.
Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, belirlenen kurban satış noktalarında yaptığı denetimlerde, kurbanlık hayvanların menşei, sağlık raporları, küpesi numarası ve satış alanlarının uygun olup olmadığını kontrol etti. İlçede belirlenen kesim yerlerinin Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli veterinerden oluşan heyet tarafından da denetlendiğini belirten Zabıta ekipleri, kesimlerin belirlenen yerler dışında yapılmaması ve huzurlu bir bayram geçirilmesi için Kurban Bayramı sabahına kadar denetimlerin devam edeceğini dile getirdi.

 

 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları