https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

AKSU YERİNDE SAYIYOR

CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan ve meclis üyesi adayları, Fettahlı ve Pınarlı Mahallesi’ndeki toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

08.03.2019 09:36 tarihinde yayınlandı 208 defa okundu 0 defa yorumlandı
AKSU YERİNDE SAYIYOR
  Fettahlı halkıyla istişarelerde bulunuldu. Konuşma yapan Arslan, ‘Aksu’nun kaynakları Aksu’da kalmıyor’ diyerek şunları kaydetti: “Kalan azıcık kaynak da idareli kullanılmıyor. Kullanılanlar da yamalı bohça gibi bir plan doğrultusunda kullanılıyor. Bir diğer konu da yönetimin beceriksizliğidir. Bir planlama, bir vizyon yok.”
Günü kurtarma belediyeciliği olduğunu söyleyen Başkan Adayı Arslan, bu durumun 10 yıldır olduğunu ancak bu son 5 yılda dikkat çekecek kadar arttığını söyleyerek, “Diğer belediyelerin varış noktasına varıp da bizim yerimizde saymamız bu yüzden zaten. Işığımız yok sokaklarda. Daha doğrusu lambamız bile yok. Güvenlik yok. Sağlıklı kentleşmeden bahsedemiyoruz. Eskiden de mülkiyet sorunu vardı. Diğer belediyelerin de vardı. Eşit başlandı bu hizmet yarışına. Onlar çözdüler, bitirdiler ve kocaman bir kent inşa ettiler. Ama Aksu böyle duruyor” diye konuştu.

AKSU, ZEYTİNKÖY’E BENZEMEYE BAŞLADI
  Aksu’nun gün geçtikçe Zeytinköy’e benzediğine dikkat çeken Durmuş Ali Arslan, şöyle devam etti: “Orayı yaşanabilir bir yer haline getirmeye başladılar. Peki, oradaki sorunlu insanlar nereye gitti? En yakın olan Aksu’ya. Şimdi Pınarlı ve Atatürk bölgesinde her geçen gün uyuşturucu, madde bağımlılığının arttığını duyuyoruz. Üzerimize üzerimize geliyor. Bu durum belediyemizin geçmiş 10 yılda belediyecilik hizmetlerini yeterince yapamamasından kaynaklanıyor. Bu böyle giderse geleceğimiz karanlık. Buna dur dememiz lazım. Belediyedeki koltuğu kutsamışlar. Biz o koltuktan güç almaya değil güç vermeye geliyoruz. Saf, temiz ve bağlantısız geliyoruz. Arkamızda hiçbir ekonomik güç yok. Biz millete güveniyoruz. Burnumuzda kanca yok. Çekilen yere değil Aksu halkımız bizi nereye götürürse oraya gideceğiz. Müsaade etsinler biraz da Aksu çocuklarının önü açılsın.”
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları